вівторок, 19 червня, 2018, 15:49 Політика
МВФ ніяк не відреагував на закон про Антикорупційний суд, – Красносільська
ZIK
ZIK

Міжнародний валютний фонд ще не прокоментував закон про Вищий адміністративний суд. Тому досі невідомо, чи він відповідає його вимогам.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Тепер треба ухвалити невеличкий закон про створення Антикорупційного суду. Я сподіваюся, що це станеться у четвер. Хочу підкреслити: ніякої дискусії про президентський законопроект бути не може. Там нема ні з точки зору права, ані здорового глузду про що розмовляти. Всі питання ВАС детально врегулювали два закони: суто технічний та імплементаційний», – розповідає експерт.

Анастасія Красносільська звертає увагу на те, що у законі про ВАС є правка, яка захищає таких фігурантів НАБУ як Насіров, Мартиненко, Розенблат та інших.

«Їхні апеляції залишаться у звичайних судах. Виправити цю проблему можна просто. У середу комітет до першого читання має розглянути президентський законопроект №7441 про зміни до закону про судоустрій. Нема проблем у тому, щоб вмістити туди правку, яка корегує систему апеляції. Звісно, якщо на це є політична воля», – зазначає експерт.

Якщо ситуацію щодо апеляції не змінять, то це покаже, що Президент і його команда захищають корупціонерів.

«Справи топ-корупції теперішні нереформовані суди розглядати не можуть. По Насірову найближчі два роки будуть лише обвинувальний акт зачитувати. То чому б такі справи не відправити у Антикорупційний суд? Проблем нема. Проте влада вкотре доводить, як через нереформовані органи може уникнути покарання», – каже експерт.

Анастасія Красносільська зауважила, що не побачила реакції міжнародної спільноти на закон про Антикорупційний суд.

«Позиція Венеційської комісії важлива. Нам голова комітету, фактично, збрехав, що правку про апеляцію включили на вимогу комісії. Міжнародна спільнота все почула і затихла, спостерігаючи за розвитком ситуації. МВФ ще не сказав, що ухвалений закон про ВАС – це те, що розблокує для нас наступний транш. Ми ж хочемо закінчити епопею з Антикорупційним судом і вирішити проблему із апеляцією. Наступні півроку буде прикута увага до відбору суддів, формування ради міжнародних експертів тощо», – переконана експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 07:31 :37