Новини » Суспільство 19 червня, 2018, 1:55
Клімкін: Україна може отримати томос на автокефалію у відчутному майбутньому

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Україна може отримати томос про автокефалію Української православної церкви у відчутному майбутньому.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

«І, зрештою, цей томос буде переданий новій церкві у відчутній перспективі. Я також над цим працюю.... Якщо чесно, я вважаю, що у нас є реальний шанс саме зараз», – сказав він. 

Міністр зазначив, що процес формування єдиної церкви в Україні буде незалежним.

«Для нас цей томос, звичайно тут є політика, тут є шлях до подальшої незалежності, але це дуже важливо для всіх віруючих, яким у російській церкві розповідають, що «ви неправильні», «ви неканонічні», «ви ходите до неправильної церкви». Важливо, що вони не будуть відчувати цю пропаганду», – додав Клімкін.

17 квітня президент Петро Порошенко звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з офіційним зверненням про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви шляхом надання автокефалії.

Читайте також: Глава УПЦ КП: Після об’єднання православна церква в Україні може перейти на новий календар

22 квітня Вселенський Патріархат розглянув звернення від ієрархів Українських православних церков і влади України і почав розгляд питання про надання Українській церкві Томосу про автокефалію. Питання повинні обговорити з сестринськими церквами.

УПЦ Московського патріархату двічі розкритикувала цю ініціативу. У той же час один з лідерів УПЦ МП митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко публічно підтримав надання автокефалії українській церкві.

Читайте також: Російські спецслужби планують провокації для зриву української автокефалії

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:54 :36