вівторок, 19 червня, 2018, 21:57 Світ
Британські вчені намагаються створити стійкі до хвороб банани

Британські вчені приєдналися до гонки зі створення бананів, стійких до хвороб і кліматичних змін, які загрожують доступності або навіть повного знищення цих популярних плодів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Тільки жителі Великої Британії щорічно з’їдають більше 5 млрд штук бананів, а в багатьох бідних країнах вони є основним продуктом харчування. Обсяг світового експорту бананів оцінюється в $ 13 млрд на рік.

Однак глобальному постачанню загрожує хвороба, що вражає плантації в Австралії, Південно-Східної Азії, деяких частинах Африки і на Близькому Сході. На думку експертів, фузаріозне в’янення (фузаріозний вілт) бананів, відомий як панамська хвороба, може перекинутися на Латинську Америку, головного експортера бананів, і вчені намагаються знайти засіб захисту від грибка, що викликає хворобу.

Британська Tropical Biocentric отримала від інвесторів $ 10 млн на дослідження і намагається вивести генетично модифіковані резистентні банани Кавендіша. На цей сорт зараз доводиться 99,9% світової торгівлі після того, як більш смачний різновид бананів в 1950-х роках було знищено хворобою.

«У розвинених країнах ми схильні сприймати банани, як щось само собою зрозуміле. Банан, вирощений в Коста-Ріці і доставлений в англійський супермаркет, вартий менше, ніж яблуко з сусіднього саду», – відзначає головний виконавчий директор Tropical Biocentric Гілан Гершон.

«Але люди починають хвилюватися, – попереджає він. – Ця рослина широко клонується, тому, коли з’являється хвороба, здатна вбити одну рослину, вона може потенційно змести з лиця землі цілу індустрію».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 00:15 :25