вівторок, 19 червня, 2018, 16:58 Світ
650 тонн кольорових бочок: у Лондоні з’явилася пливуча мастаба, заввишки 20 метрів
  • Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN
  • Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN
  • Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN
  • Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
  • Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN
  • Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Відомий американський митець болгарського походження Хрісто Явашев приголомшив своїм неординарним мистецтвом: він створив «Лондонську мастабу» – величезну плавучу конструкцію, яка складається з різнокольорових бочок та важить 650 тонн.

The New York Times повідомляє, ця мистецька річ стала першою серйозною вуличною роботою Крісто у Великій Британії. Вона складається із 7506 різнокольорових бочок, складених горизонтально одна на одну. Висота цієї мастаби 20 метрів, як і статуї Сфінкса в Єгипті, а вага 650 тонн.

Митець завжди власноруч оплачує свої проекти і цей не став винятком – лише в його створення Крісто вклав близько чотирьох мільйонів доларів. Він також витратив близько року на отримання відповідних дозволів від міської влади та ще три місяця на будівництво самої конструкції.

Наразі цей плавучий витвір мистецтва розташований в озері відомого лондонського Гайд-парку.

«Лондонська мастака» є лише одним із так званих «божевільних» витворів американського митця.

Мастаба (означає «будинок вічності» або «вічний дім») – тип гробниць давньоєгипетської знаті епохи Раннього (3000–2800 до н. е.) та Стародавнього царства (2800–2250 до н. е.), що були збудовані з сирцевої цегли прямокутниками із злегка похилими стінами та пласким дахом. (За матеріалами Вікіпедії)

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 08:13 :55