понеділок, 18 червня, 2018, 22:29 Світ
За найгіршим сценарієм конфлікт між Меркель та Зеєргофером може вилитися у дочасні вибори
ZIK
ZIK

У канцлера Німеччини Ангели Меркель виник конфлікт із головою МЗС Горстом Зеєргофером. Все через різні погляди щодо міграційної політики. Чоловік вважає, що слід запровадити жорсткіше законодавство проти біженців.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK. 

На судні Червоного Хреста 630 міґрантів-африканців дісталися берегів Іспанії. Вони прямували до Італії, проте у перетині кордону їм відмовили. Історія повторилася й на Мальті. Прихистили людей на території Іспанії. Щоправда, лише на півтора місяця, поки розглядатимуть прохання про притулок.

«Такі справи доводять, що ми навіть не наблизилися до подолання міґраційної кризи. Важливо проявляти гуманність і не цуратися людей, навіть, якщо так роблять інші», – наголошує волонтер Тил Руменґольд.

Загострення міґраційної кризи спровокувало розкол у німецькому уряді, який загрожує розпадом коаліції. Гостра суперечка в Меркель виникла з міністром внутрішніх справ Горстом Зеєргофером. Він виступає за посилення міґраційного законодавства.

«Ми повністю не взяли під контроль міґраційного питання. Маємо певну систему, але вона потребує доопрацювання. Тих, кому раніше відмовили у наданні притулку в Європі, треба розвертати просто на кордоні. І якщо таку ініціативу погодять – ми будемо задоволені», – підкреслює міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеєргофер.

За найгіршим сценарієм непорозуміння ризикує вилитися в дочасні парламентські вибори, де успіху чинного канцлера не ґарантовано. Розуміючи це, Меркель змінила риторику на лояльнішу. Вона хоче заручитися підтримкою європейських партнерів.

«Ми обговоримо стан справ із австрійськими, грецькими та італійськими партнерами на саміті в Брюсселі за тиждень. Я запропонувала внести міґраційне питання до порядку денного. Крім того, я говорила про це з паном Зеєргофером. Аби розв’язати мороку, треба співпрацювати, а не конфліктувати», – каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.

За останні чотири роки до Європи прибуло майже два мільйони мігрантів. Улітку 2015-го половина з них ринули до Німеччини, бо канцлер Меркель відкрила кордони. До слова, найпопулярніші і найближчі напрямки для міґрантів – це Італія та Греція. Утім, через переповненість таборів, таким місцем стрімко стає Іспанія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 20:59 :03