понеділок, 18 червня, 2018, 2:15 Політика
ЄС та НАТО вимагають, аби СБУ займалася нацбезпекою, а не боротьбою з корупцією

У Брюсселі наполягають, що боротьба з корупцією та економічною злочинністю – не властива для служби внутрішньої безпеки, тому СБУ має сконцентруватися на виконанні виключно трьох завдань: захисті державної таємниці, контррозвідці та запобіганні тероризму.

Про це йшлося під час парламентсько-громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія», яка пройшла у Києві в четвер, 14 червня 2018 року, – повідомляє DW.

«Якщо відповідні зміни з цього приводу не будуть зроблені, то це може стати на заваді подальшій фінансовій допомозі Україні», – заявив під час конференції посол ЄС у Києві Хюг Мінгареллі.

Такої ж позиції дотримуються і в НАТО, яка допомагає у реформуванні СБУ.

За словами голови представництва НАТО в Україні Александера Віннікова, міжнародна консультаційна група разом з українською стороною у 2015 році розробила концепцію з реформування СБУ відповідно до західних стандартів. Концепція серед іншого передбачала й відмову від дублювання функцій інших правоохоронних органів, зокрема в частині боротьби з корупцією, і мала бути реалізована до 2020 року.

Проте президент України Петро Порошенко свого підпису під цим документом ще не поставив. Натомість українська сторона запропонувала нові варіанти концепції з реформування СБУ, «які не відповідають стандартам НАТО у цій сфері». 

«Тож, ми констатуємо, що прогресу у цьому питанні немає», – сказав Вінніков.

Він також наголосив: якщо реформа СБУ не відбудеться, то «НАТО вважатиме, що Україна втратила цю можливість».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 14:22 :44