Новини » Політика 18 червня, 2018, 23:40
Віце-спікер: Є багато зацікавлених, щоб мова знову стала питанням розбрату
ZIK
ZIK

Зараз є багато людей, які зацікавлені у тому, щоби питання мови знову стало питанням розбрату для українців. Активно над цим працює і Росія.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявила народний депутат України, заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Коментуючи інцидент, який стався ввечері 17 червня у одній із кав’ярень Маріуполя, де українському військовому зламали щелепу через українську мову, Оксана Сироїд зазначила, що це могла бути звичайна провокація.

«Адже зараз є багато людей, які зацікавлені у тому, щоби питання мови знову стало питанням розбрату для українців. А після війни воно перестало бути питанням розбрату. Та є люди, які би хотіли повернути цю історію. Активно над цим працює і Росія»,– каже Оксана Сироїд.

А щодо мовної політики держави, гостя програми зауважила, що все, що відбулося, або не відбулося протягом останніх років, сприяло тому, що українці перестали вести протистояння на мовному ґрунті.

«Протистояння на мовному ґрунті зараз є штучним»,– наголосила Сироїд.

Водночас віце-спікер парламенту зазначила, що питання щодо статусу державної мови в Україні залишається неврегульованим.

«Ми повинні це врегулювати. Бо у Конституції у нас записано, що депутатом може бути лише та людина, яка володіє державною мовою, але як ми маємо це перевірити? У нас немає закону про державну мову. У нас немає і закріпленого стандарту державної мови. Але кожна держава на законодавчому рівні має закріплений стандарт мови, є мовна термінологія та мовні центри, які опікуються розвитком мови. На жаль, за 27 років в Україні це не було зроблено. Тому це наш борг. Ми маємо врегулювати статус державної мови і усі ті процеси, які необхідні для підтримки якості державної мови»,– додала Оксана Сироїд.

Вона підкреслила, що питанням державної мови в Україні мала б займатися спеціальний комісія ВРУ.

А на питання ведучої, чому у нас досі не створена така комісія, Оксана Сироїд відповіла, що на все свій час та додала, що, мабуть, не усі депутати готові за це голосувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 15:43 :08