понеділок, 18 червня, 2018, 10:53 Світ
Україна створить групу в Євросоюзі для зупинки «Північного потоку-2»
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt

Україна веде активні переговори з Німеччиною, щоб створити групу в Євросоюзі для зупинки «Північного потоку-2».

Про це написав Президент Петро Порошенко у колонці для Medium.

«Північний потік-2» – це абсолютно політиканський проект, який спрямований проти України, який немає жодної економічної складової, який намагається забрати з України бюджет, що дорівнює майже 3 млрд доларів. Однак, я переконаний, що спільними, об’єднаними зусиллями ми зможемо його зупинити», – пише Порошенко.

Він додав, що в Україні три мільярди доларів виділяють на оборону. І створення «Північного потоку-2» забере від держави ці кошти.

Окрім того, те, що через Україну перекачують газ до Європи, за словами Порошенко, зупинило Путіна від подальшого наступу у 2014 році.

«Другий фактор, який ми безумовно маємо брати до уваги, це є фактор безпеки. Чому Путін вагається перед тим, як атакувати нашу державу? Коли у нас в 2014 році майже не було армії, чому він не пішов далі? Тому що, якщо внаслідок агресії буде зупинена газотранспортна мережа, то Путін перестане отримувати від Європи сплату за газ, який транзитом перекачується через територію України, а ця сума лише минулого року дорівнювала 30 млрд доларів. І Росія без цих 30 млрд не проживе. А коли вони переключаться в обхід, цей безпековий фактор перестане працювати. Саме тому для нас це так важливо», – пише Порошенко.

Він додав, що партнери із США рішуче налаштовані на підтримку України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 05:41 :37