На фронті майже нема священиків Московського патріархату, – Яворівський

ZIK

Сьогодні є ефект війни Росії проти України. І якщо в 1991 році тільки вислуховували наші бажання щодо єдиної помісної церкви в Україні, але не хотіли чути їх, то сьогодні, я переконаний, нас чують.

На цьому наголосив народний депутат України попередніх скликань Володимир Яворівський у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Розмови про відновлення єдиної помісної автокефальної церкви почалися ще на початку 90-х років, коли Україна здобула незалежність. Тоді ж була відновлена і реставрована греко-католицька церква. Тому природно, що коли нація пробуджується і почуває себе самостійною, то виникає потреба своєї церкви», – зауважив Яворівський.

Політик зазначає, що сьогодні вже помітно неозброєним оком, що церковні проблеми стали нагальними для України. Наприклад, коли представники Московського патріархату зневажливо ставляться до військових, які воюють на боці України проти Росії.

«Сьогодні на фронті фактично немає священиків Московського патріархату, а є тільки представники Київського. Московський навіть відмовлятися відспівувати загиблих військових, яких привозять додому в села. Адже так історично склалося, що в селах є церкви тільки Московського патріархату.

Тому сьогодні держава має дуже велику потребу у своїй помісній церкві. Також є ефект війни Росії проти України, і якщо в 1991 році у Константинополі нас слухали, але не хотіли чути, то сьогодні, я переконаний, нас чують», – наголосив Володимир Яворівський.

Loading...