понеділок, 18 червня, 2018, 15:48 Світ
«Дурень будує стіни»: Китай відреагував на погрози Трампа щодо торгівельної війни
Президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін. Фото: EPA-EFE/ROMAN PILIPEY
Президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін. Фото: EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Китайські державні засоби масової інформації розкритикували Білий дім за погрози торгівельної війни, назвавши адміністрацію Трампа «егоїстичною», «грубою» та «прозаїчною».

«Непередбачуваність адміністрації Трампа стала прозаїчною або навіть не цікавою для Китаю», – написала у неділю китайська державна щоденна газета Global Times.

«Це посилює розбіжності в образах обох країн: хтось кидає виклик принципам глобальної торгівлі раптовими нападами; а хтось готується захищати себе у торгівельній війні, якої він не може уникнути».

Після кількох місяців переговорів Китай та США перебувають на межі всеохоплюючої торгівельної війни. У п’ятницю США оголосили про плани запровадити 25% мита на китайський імпорт до США, що перевищує $50 млрд. Китай не забарився з відповіддю: протягом декількох годин він оприлюднив свій власний список американських товарів на суму $50 млрд, на яких буде запроваджено 25% мита, – інформує видання The Guardian.

Видання People’s Daily у суботу написало, що останні торгівельні провокації дозволили Китаю «більш чітко побачити справжнє обличчя адміністрації Трампа, яка є грубою, нерозсудливою, егоїстичною та норовливою». Китайська державна урядова агенція Xinhua додала: «Мудра людина будує мости, дурна – стіни. З економічною глобалізацією немає замкнутих та ізольованих зон».

Оприлюднені Китаєм тарифи на більш ніж 500 категорій американських товарів мають на меті завдати удару по республіканській електоральній базі Трампа перед американськими середньостроковими виборами, що відбудуться у листопаді. До цього переліку входить яловичина, птиця, свинина, молочні продукти, морепродукти, тютюн та соєві боби. Китай є найбільшим експортером американських соєвих бобів. Пекін заявив, що в подальшому удар буде завдано по американських товарах на суму$16 млрд, таким як вугілля, нафта, природний газ та медичне обладнання.

Ситуація може загостритись ще більше. Американський торговельний представник Роберт Лайфайзер заявив, що до кінця місяця Білий дім оприлюднить план щодо обмеження китайських інвестицій в США та китайських закупівель передових технологій країни.

Трамп сказав, що він потроїть вартість китайського імпорту, який підпадає під тарифи до $150 млрд.

Пекін вже почав проводити додаткові перевірки поточного імпорту американських товарів до Китаю.

«Економічні збитки від оголошених тарифів загалом не будуть надто великим. Проте все швидко може змінитися», – сказав Роланд Раджа з Інституту Лові у Сіднеї, Австралія.

Китайські державні ЗМІ все ще не виключають можливості проведення переговорів. «З огляду на часті зміни курсу адміністрації Дональда Трампа, ще рано робити висновок про початок торгівельної війни», – написало видання China Daily.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 08:52 :28