неділя, 17 червня, 2018, 15:32 Суспільство
В РПЦ погрожують фатальними наслідками для світового православ’я у разі визнання автокефалії УПЦ
Кирило та Ілларіон
Кирило та Ілларіон

В РПЦ вважають, що створення Єдиної Помісної Церкви в Україні може обернутися фатальними наслідками для світового православ’я.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Наша єдність, єдність Православної церкви в усьому світі – реально і без сумніву для всіх її вірних чад. Упевнений, що і в Константинопольської Православної Церкви, і у всіх інших помісних Церквах священноначалля, духовенство і віруючі це розуміють і відчувають так само. І ми маємо зараз – докласти усіх зусиль, щоб ця єдність не була зруйнована і щоб під приводом подолання розколу не виник новий, більш глибокий і серйозний розкол, який розсіче на частини все тіло світового православ’я» – цитує главу синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополита Іларіона Релігійна правда.

Для тих же, хто поза Церквою, хто вже в розколі з нею, вважає російський митрополит, церковна єдність нічого не означає.

«Вона для них дійсно фантом, порожній звук, – продовжує ієрарх РПЦ. – Вони готові підривати його і далі заради своїх інтересів і інтересів тієї чи іншої політичної влади».

Архієрей не згоден з тими, хто вважає, ніби в православному світі немає консенсусу у питанні надання автокефалії, а значить, Константинополь може діяти в «українському питанні» на свій розсуд.

Нагадаємо, Українська православна церква може отримати автокефалію вже у липні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 03:17 :39