неділя, 17 червня, 2018, 18:05 Суспільство
Україна повинна закрити «чорну діру» викрадень: РФ намагається залякати людей в Криму
Росія тероризує Крим
Росія тероризує Крим

За період окупації жертвами викрадень стали щонайменше 46 осіб, з них 19 були звільнені в березні 2014 року, 17 досі не знайдені і вважаються зниклими безвісти, 6 знайдені мертвими, 3 згодом виявлені в місцях позбавлення волі як засуджені/обвинувачені за політичними статтями, одна людина екстрадована.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

«Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова (сина і племінника Абдурешита Джеппарова) викрали в присутності кількох свідків у результаті масштабної операції 27 вересня 2014 року на трасі біля Білогірська. За тиждень, 3 жовтня 2014-го, Ескендер Апселямов вийшов на роботу зі своєї орендованої квартири в Сімферополі. До місця роботи він не дійшов», – пишуть журналісти.

За їхніми даними, після викрадення на батьків Апселямова тиснули, його двоюрідного брата побили співробітники «поліції» Криму.

«Мета такої практики – залякати, посіяти паніку, показати, «хто господар» на півострові і дати зрозуміти кожному, що для російського «господаря» давно немає ніяких червоних ліній, Рубікон давно перейдено. У масовій свідомості кримчан, і особливо кримських татар, міцно утвердилася думка, що півострів – це чорна діра, в якій зникнути може хто завгодно», – наголошується в матеріалі.

Також зазначено, що для викрадачів не має значення ні місце проживання, ні політична позиція.

«Не дивлячись на те що практика викрадень налічує десятки, а не сотні випадків (за наявною інформацією), ефект залякування від кожного з них настільки великий, що практично всі активісти, які отримали подібні загрози, негайно покидають півострів. Для тих же, хто залишається в Криму, це вагомий аргумент для відмови від публічних проявів громадянської чи релігійної діяльності.

Таким чином, викрадення – це один з найпотужніших інструментів придушення будь-яких форм громадянської активності та громадянської непокори з метою включення Криму в російську дійсність», – зазначили журналісти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-15 02:18 :05