Новини » Події 17 червня, 2018, 3:30
Наша ракета зможе долетіти до Москви, – військовий експерт

Україна може створити ракету дальністю до 1,5 тисячі кілометрів. Вона здатна долетіти до Москви. Це справжня зброя стримування. Якщо на політичному рівні домовляться про можливість для України ­вироб­ляти такі ракети.

Про це говорить керівник Центру досліджень армії, конверсії й роззброєння Валентин Бадрак, – повідомляє УНІАН.

Ракета «Нептун»

«Участь у міжнародному режимі контролю за ракетними технологіями дозволяє Києву виготовляти ракети дальністю до 500 кілометрів, – каже Валенти Бадрак. – Конструкторське бюро «Луч» розробляє крилату ракету «Нептун». Вражатиме цілі далеко в тилу противника. Має дальність до 300 кілометрів».

Які останнім часом зявилися потужні розробки?

«Найвагоміші стратегічні – стосуються ракетної техніки. Це посилить обороноздатність. Україна може виробляти ракети без допомоги партнерів.

На державному конструкторському бюро «Луч» ще з 2000-х розробляють і випускають протитанкові ракетні комплекси й тандемні боєприпаси (з двома чи більшою кількістю етапів вибухів. – ГПУ), які високоточно вистрілюються. Найвідоміші – «Скіф» і «Корсар». Коли відстрілювали американські «Джавеліни», використовували ці два протитанкові ракетні комплекси. Показали – наші не гірші за американські. Також 100 відсотків влучання.

Ще бюро «Луч» працює над ракетною системою залпового вогню «Вільха». Здатна на дальності 70 кілометрів вразити 12 цілей одночасно. У радіусі 2 кілометрів. Наприкінці цього року українсь­ка армія може її отримати».

Які розробки використовуємо у війні з Росією на Донбасі?

«Новітні радіолокаційні станції. Наприклад, «Малахіт» приватного підприємства «Укрспецтехніка». Воно ж виробляє системи знищення безпілотників противника. Їхній «Анклав» діє на відстані до 40 кілометрів. Виводить із ладу новітні російські безпілотники.

Серйозно просунулися у створенні безпілотних авіакомплексів для бою. Київський політехнічний інститут має 15 ­науково-дослідних центрів. Тут створили безпілотний авіакомплекс «Спектатор». Його використовують на війні.

Україна є однією з п’яти-шести країн, які здатні розробляти й виготовляти військово-транспортні літаки. Ан-178 – це потужна машина».

Наскільки наша оборонна промисловість здатна забезпечити потреби армії?

«Десь на 60–65 відсотків. Бо раніше Україна ніколи не виробляла бойових літаків, безпілотників, зенітно-ракетних комплексів. Лише опановує ці напрямки. Буде політична воля й фінансування – в майбутньому забезпечуватимемо себе на 70 відсотків. Це високий показник. У Франції й Німеччині – до 85».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 18:51 :34