Новини » Світ 16 червня, 2018, 18:53
Затримка в розвитку: вчені знайшли галактику, яка не змінювалася 10 млрд років
Фото: naked-science
Фото: naked-science

Вчені помітили цікаву особливість глобулярних кластерів галактики NGC 1277. Глобулярні кластери – групи зірок, у яких зазвичай два кольори. Червоні кластери формуються при народженні галактики, знаходяться близько до її центру і містять високі концентрації гелію. Сині кластери – це шматочки малих галактик, з часом поглинених більшими. Вкрай мала кількість синіх кластерів в NGC 1277 передбачає, що галактика практично не змінилася з моменту свого формування. У Чумацькому Шляху є як червоні, так і сині скупчення зірок, що обумовлено постійним поглинанням інших галактик на шляху.

NGC 1277 надає вченим надзвичайну можливість дізнатися більше про природу молодих галактик, навіть якщо їй самій уже 10 мільярдів років. Згідно NASA, вона знаходиться на стадії «затримки розвитку», повідомляє naked-sciencе.

 «Я вивчав глобулярні кластери протягом довгого часу, але подібне побачив вперше, Це перший раз, коли у настільки масивній галактиці спостерігається так мало синіх глобулярних кластерів», – говорять один із спеціалістів NASA.

Більш того, NGC 1277 знаходиться досить близько – всього в 240 мільйонах світлових років від нас, що робить відкриття ще ціннішим.

NGC 1277 розташована в скупченні Персея. Там знаходяться понад тисячу галактик. За розмірами NGC 1277 – не більше чверті від нашої галактики, але всередині неї вдвічі більше зірок.

Після запуску космічного телескопа Джеймса Вебба в 2019-м учені сподіваються отримати більш точні знімки галактики і простежити рух її глобулярних кластерів. Вони також мають намір з'ясувати кількість темної матерії в цій галактиці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 21:18 :46