Новини » Події Читать эту новость на русском

Журналісти ZIKу натрапили на псевдоволонтерів, що діяли просто у центрі Києва

ZIK

Посеред білого дня у центрі Києва псевдо-волонтери збирали гроші начебто на потреби армії. Продавали перехожим синьо-жовті стрічечки, а кошти обіцяли віддати у військовий госпіталь. Однак виявилось, що насправді ці люди зі шпиталем не співпрацюють. Експерти ж радять: щоб розуміти, що ваші пожертви справді йдуть не аферистам, в Україні створили моніторинґову організацію «Чериті Тюнер».

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Посеред білого дня на Майдані у Києві троє чоловіків і жінка пропонували перехожим придбати блакитно-жовті стрічки. Запевняли, що гроші підуть на доброчинність – як допомога українській армії. Ціни не називали – мовляв, дають хто скільки може, кожна людина пропонувала свою суму.

Знімальній же групі телеканалу ZIK продавці розповіли, що кошти збирають на госпіталь від благодійної організації «Справа кожного». Чоловік на ім’я Сергій зазначив, що ця спілка працює уже 4 роки, і за цей час усе зібране передають на лікування бійців.

«Це все йде на передову і в центральний київський госпіталь на вулиці Госпітальній, 18», – запевняли «волонтери».

Та у самому шпиталі інформацію про співпрацю з цією організацією не підтвердили. Заперечили причетність доброчинців із Майдану до лікування бійців і офіційні перевірені організації. Кажуть, що зазвичай суми на лікування збирають онлайн.

«З мого досвіду, всіма цими збираннями, скриньками на вулицях чи в метро переважно замаються аферисти, нікуди ці кошти не йдуть», – пояснює волонтер Роман Синіцин.

Аби не сумніватися, що гроші підуть на лікування бійців, а не на фінансування аферистів, в Україні створили моніторинґову організацію «Чериті Тюнер». Вона перевіряє некомерційний сектор за міжнародними стандартами.

«Я перевіряю партнерів, опитую тих, чиї бізнес-логотипи розміщені на сайтах, переглядаю установчі документи», – каже директор моніторингової організації «Чериті Тюнер» Катерина Жук.

Організацій, що дійсно підтвердили свій статус і є доброчинними, в Україні насправді – обмежена кількість. Одна із таких – фонд Лариси Лавренюк «Краб». Волонтери збирають на лікування онкохворих дітей.

«Ми маємо власний сайт, є в соціальних мережах. Маємо пожертви звичайних людей, пишемо і листи-прохання до якихось компаній чи фірм», – розповідає керівник фонду допомоги «Краб» Лариса Лавренюк.

Улітку 2015-го «Чериті Тюнер» разом із поліцією «накрили» псевдодоброчинців «Фонду їжаки». Їхні представники ходили метрополітеном зі скриньками та збирали гроші на лікування хворих дітей, батьки яких навіть не підозрювали про існування організації. Під час обшуків у керівників так званого фонду вилучили приблизно 20 печаток і 40 зареєстрованих доброчинних організацій. Керівників затримали, наразі триває слідство.

Анастасія Середа, «Перші про головне».

 Loading...