п'ятниця, 15 червня, 2018, 10:43 Політика
Є два шляхи для скасування поправки у законі про Антикорупційний суд, – Костецький

Дуже важливо зараз зосередитись не на тому, чому була внесена поправка у закон «Про Вищий антикорупційний суд», а знайти вихід, як її скасувати, адже така можливість є.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив юридичний радник організації «Transparency International Ukraine» Максим Костецький.

«Якщо ми створюємо суд для топ-корупціонерів, то видавати зараз індульгенцію всім корупціонерам перед створенням цього суду суспільство, безумовно, не домовлялося. Тому варто сфокусувати зараз увагу на основному: яким чином можна скасувати поправку для того, щоб не допустити ситуації, коли, наприклад, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду», – сказав Костецький.

Він вважає, що насправді є два шляхи для скасування поправки до закону «Про Вищий антикорупційний суд», котрі регулюють питання апеляції щодо справ НАБУ, і які уже зараз розглядаються в судах.

«Треба подати окремий проект закону, який скасує відповідне положення, котре було внесене до Кримінально-процесуального кодексу України. Також потрібно буде внести поправки до другого читання в законопроект 7441 до Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Саме цей закон уже зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді і має бути внесений в зал для того, щоб не дублювати роботу та не змушувати ще раз реєструвати окремий закон, щоб внести поправку, яка буде скасовувати дану норму і таким чином дасть можливість вирішити це питання», – прокоментував юрист.

Адже, за його словами, Верховна Рада буде змушена розглядати законопроект 7441, тому що саме він вписується у антикорупційну судову інфраструктуру та в загальну систему судочинства України.

Нагадаємо, у Центрі протидії корупції повідомляють, що в законі про Антикорупційний суд в останній момент з’явилася поправка, яка може завадити суду розслідувати справи. Адже саме за цією поправкою, апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не у новоствореному Антикорупційному суді.

Саме ця норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а згодом у вже оприлюдненому законі. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради. Експерти вважають, що зазначена норма стане амністією для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 00:20 :43