Новини » Суспільство 15 червня, 2018, 12:00
У кожному суді в Україні є принаймні один чесний суддя, – юрист
ZIK
ZIK

В Україні існує стереотип про те, що в державі немає чесних суддів. Але, незважаючи на усі негативи конкурсу навіть до Верховного суду, можна констатувати, що в новостворений судовий орган вперше пройшли люди поза системою. Тому є надія, що і до Антикорупційного суду людям вдасться чесно пройти усю процедуру добору.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив юридичний радник організації «Transparency International Ukraine» Максим Костецький.

«Як практикуючий адвокат, який декілька років займався судовою роботою, можу сказати, що в країні  у кожному регіоні є чесні судді. Більше того, в кожному суді є принаймні один чесний суддя, який нормальним чином здійснює судочинство. Тому такі люди є, але треба дати їм право голосу і шанс про себе заявити», – сказав Костецький.

Він вважає, що та кругова порука, яка існувала багато років, просто не давала можливість проявляти свій потенціал та здійснювати справедливе правосуддя, а зараз з’явився шанс це змінити. Саме конкурс до Верховного суду показав, що ситуація змінюється.

«Незважаючи на усі негативи конкурсу до Верховного суду, ми можемо констатувати, що у новостворений судовий орган вперше пройшли люди поза системою, які змогли пройти усю систему відбору. А це адвокати, науковці і т.д.», – прокоментував юрист.

Саме тому, за його словами, зараз судді отримали можливість чесно пройти усю процедуру добору і у новостворений Антикорупційний суд.

.Також він додав, що Вищий антикорупційний суд якраз і створювався для відновлення довіри.

«Ненормально, коли суспільство не довіряє єдиному органу, який має право садити людей у в’язницю. Тому Антикорупційний суд повинен сприяти відновленню довіри до судової системи, здійснюючи справедливе правосуддя», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 08:33 :23