live
Новини » Політика 113

Проблема не так у Конституції України, як у тому, що її не виконують, – Шишкін

ZIK

Звісно, що Конституція України має певні недоліки. Але якщо проаналізувати, вона не заважала нормально жити і українцям, і особливо владі, яка її не виконувала.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив суддя Конституційного суду України (2006-2015 рр.) Віктор Шишкін.

«Оцінити те, наскільки сьогодні наша Конституція не відповідає нашому суспільству, дуже важко. Сьогодні, коли Юлія Тимошенко у своєму виступі говорила про те, що після її ухвалення тут же деякі провладні політики, а також тодішній президент Кучма говорили, що їх почало щось не влаштовувати вже наступного дня після підписання документу», – сказав Шишкін.

Тому він зазначив, що Конституція України має певні недоліки, але сказати, що вона заважала нормально жити нашим людям і особливо владі, яка її не виконувала, дуже важко.

«Коли Тимошенко сьогодні говорила про суспільний договір, який мав би стати основою для нової Конституції, то знову ми можемо зіштовхнутися з тим, що і цього документу не дотримуватимуться носії влади. І ті регулятори, які були запропоновані нею щодо контролю за владою з боку громадянського суспільства на предмет виконання в першу чергу конституційних положень, якраз дуже добре. Тому що сьогодні механізм контролю нашого суспільства за владою, яка не виконує Конституцію, фактично, немає», – прокоментував він.

За його словами, є лише державні інституції, які повинні слідкувати за цим, наприклад,  Конституційний суд. Але саме ця структура стала, фактично, заручником політичних маніпуляцій, коли у 2000 році Янукович під себе зробив конституційну більшість в Конституційному суді.

«Тобто, якщо контрольні інституції дійсно буде створювати влада, то саме ці структури будуть зупиняти негідну поведінку влади щодо дотримання нею положень нової Конституції, якщо йтиме мова про документ на базі суспільного договору. Тому я б не говорив однозначно, що Конституція сьогодні є поганою, бо вона також була народжена в муках та великій боротьбі за Незалежність», – зазначив Шишкін.

На його думку, найбільшим порушником Конституції є якраз перша особа держави, так само як і її попередник.

«Ми можемо говорити про те, що Конституція виконала на якомусь історичному етапі своє завдання, але говорити про те, що вона повністю не влаштовує суспільство, я не можу. Сьогодні згадували про чинного Президента. Але він теж її не виконує, особливо в умовах війни. І я неодноразово про це говорив, що саме він є першим порушником нашої Конституції, а не лише його попередник Янукович», – додав він.

Loading...
Loading...
Loading...