п'ятниця, 15 червня, 2018, 17:57 Події
Перші родини загиблих добровольців із Львівщини отримали статус і допомогу

Три родини загиблих бійців-добровольців із Львівщини отримали статус і матеріальну допомогу. Відповідне рішення сьогодні, 15 червня, прийняла обласна комісія з визнання бійців-добровольців АТО.

Отримала статус і родина добровольця зі Стебника Володимира Іваника.

«Він сам себе записав у військову службу, відслужив у президентських військах. З початку Майдану приймав усюди участь. З початку війни також приймав участь. Я горжуся своїм сином, – каже Галина Іваник, мати загиблого добровольця, якого поховали у червні 2017 року. – Іваник Володимир Васильович загинув тяжко і миттєво – його розірвало з танка».

Отримати статус можуть найближчі родичі бійців. Відповідні зміни було внесено до положення.

«На минулій сесії Львівської облради було прийнято рішення, згідно якого посвідчення бійця-добровольця можуть отримати також і члени сімей добровольців, які загинули і не встигли отримати статус, – каже Володимир Гірняк, заступник голови Львівської облради. – Сьогодні перші родини отримали ці посвідчення. І ви бачили, яка була атмосфера. Атмосфера була дуже складною. Але я вважаю, це той мінімум, який ми зробили для цих людей».

Отримання статусу – перший етап визнання заслуг бійців на державному рівні.

«Відтепер у Львівській області будуть визнаватися члени сімей загиблих бійців-добровольців. Це допоки вони не будуть мати офіційного статусу держави, який все-таки передбачений, але, на жаль, документи збираються тяжко, – розповіла Тетяна Медвідь, начальник управління Департаменту соціального захисту ОДА з необхідним пакетом документів. – Ми надаємо можливість користуватися тими самими пільгами: мати безкоштовне перевезення, отримати житлово-комунальні послуги і пільгу на місцевому рівні. Для того потрібно звернутися до Департаменту соціального захисту з необхідним пакетом документів: це підтвердження командира добровольчого батальйону про те, що дійсно боєць був там, перебував у зоні проведення АТО і приймав участь у бойових діях і загинув там».

Також визнаватиметься статус бійців, померлих від поранень після повернення з АТО. Посвідчення про статус можуть отримати батьки, діти та чоловік чи жінка загиблого бійця.

Водночас, родини загиблих звернулися і до Президента України з проханням прискорити визнання заслуг добровольців на всеукраїнському рівні.

«Якби не хлопці-добровольці – не існувало би України, – каже мати загиблого добровольця. – Президенте України Петро Порошенко, це звернення від усіх батьків дітей-добровольців, які загинули на війні. Зверніть на нас, будь ласка, увагу. Дайте їм статус України».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-12 22:03 :04