Новини » Економіка 15 червня, 2018, 6:11
Нардепу від БПП Єфімову загрожує штраф до ста тисяч євро

У німецькому реєстрі прозорості, створеному торік відповідно до змін до закону про боротьбу з відмиванням грошей, відсутні відомості про бенефіціарного власника трьох німецьких компаній, які належать

Це засвідчив витяг з реєстру, наданий на запит DW, – повідомляє ТСН.

Результат пошуку зображень за запитом "фото максима Єфімова"

Йдеться про компанії, що належать Єфімову через фірми у Швейцарії і на Кіпрі – Windpark Kratzenburg GmbH, Windpark Spremberg GmbH і W2E Windpark UG Kankel 3 KG. Ці компанії є операторами вітрових електростанцій у різних регіонах Німеччини.

Особлива увага до політиків і чиновників

Бенефіціари компаній, які володіють бізнесом у Німеччині через компанії у третіх країнах (зокрема офшорні), мали до першого жовтня минулого року повідомити свої дані для внесення у Реєстр прозорості. Реєстр створено для того, аби німецькі правоохоронні і податкові органи мали можливість легко перевірити структуру власності бізнесу, аби запобігти можливому ухиленню від сплати податків або відмиванню грошей.

Особливу увагу при перевірці легального походження інвестицій з огляду на ризики відмивання грошей органи контролю приділяють бізнесу, контрольованому іноземними політиками і чиновниками – так званими «ПЕПами» (Англ.: politically exposed person).

До ста тисяч євро штрафу

За те, що компанії Єфімова не повідомили свого бенефіціарного власника, кожній з них загрожує до ста тисяч євро штрафу. Водночас, якщо юристам депутата вдасться довести, що бенефіціара не було названо не з метою приховати власника, а «з легковажності» – скажімо, через незнання закону – то максимальний штраф є вдвічі меншим – до 50 тисяч євро. Це випливає з роз’яснень на сайті Федерального адміністративного відомства, на яке покладено контроль за дотриманням приписів щодо реєстру прозорості. Сума штрафу залежить від обороту компаній і від того, чи визнає суб’єкт господарювання свою провину і проявить готовність до співпраці з контролюючими органами.

Депутат Єфімов у розмові з DW зазначив, що ні він, ні юристи його компаній не знали про нові вимоги німецького законодавства. «Якщо чесно, це – помилка. Ми її виправимо», – запевнив депутат. Дані про всі вказані німецькі фірми містяться в українській електронній декларації Єфімова.

Не перший випадок

Максим Єфімов – не перший чинний чи колишній український політик або чиновник, який не повідомив німецьким контролюючим органам про себе як власника бізнесу у цій країні. Раніше DW писала про завод на сході Німеччини, який входить до агрохолдингу Петра Порошенка, а також німецький бізнес колишнього голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 22:13 :01