Новини » Регіони 15 червня, 2018, 3:27
На Буковині померла писанкарка Василина Сумаряк

На 71-му році життя зупинилося серце майстрині художнього ткацтва та писанкарки Василини Сумаряк. Померла в рідному селі Усть-Путила Чернівецької області, там і похована.

Причину смерті близькі писанкарки не повідомляють, розповіли кореспонденту Gazeta.ua в Учбово-методичному центрі культури Буковини. Та минулоріч Василина Олексіївна згадувала про астматичні приступи, які її турбували.Поховали біля сина: померла буковинська писанкарка

«Ми з моїм батьком багатії: його в могилу звело золоте запилення легенів, яке надбав у колимських копальнях, а я маю килимове. Що золото, що килим завжди ж у нас були «товарами розкоші», – розповідала писанкарка.

Василина Сумаряк народилася 8 січня 1948 року в селі Усть-Путила Путильського району Чернівецької області. Писанкарством та ткацтвом по¬чала займатись зі шкільних років. Тривалий час працювала ткалею на Путильській міжколгоспній фабриці з переробки вовни. З 1974 до 2003 року була килимарницею. Згодом усю свою душу стала вкладати у писанкарство та вишивку. У 1994 році нагороджена Почесною відзнакою Спілки майстрів народного мистецтва України за особистий значний внесок у розвиток традиційного народного мистецтва. Дипломант міжнародних гуцульських фестивалів в жанрі декоративно-прикладного мистецтва.

У своїй творчості Василина Сумаряк використовувала традиційні елементи та мотиви писанкарства Гуцульщини.

«Всі роботи майстрині позначені композиційною оригінальністю і гармонійною колористикою. Василина Олексіївна була постійним учасником обласної виставки писанок, її роботи знаходяться в краєзнавчому музеї, Музеї писанки в Коломиї, а також у приватних колекціях в Канаді, Бельгії, Німеччині», – розповідає українська письменниця та етнограф Іванна Стеф’юк.

Василина Сумаряк мала сина Івана, якого ж сама й поховала. В результаті страшної аварії він залишився калікою та через деякий час після десятка операцій його серце зупинилося. З болем утрати Василині Олексіївні допомагали справитися лише писанки, в які вона вкладала душу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:23 :41