Новини » Львів 15 червня, 2018, 17:50
Львів’ян закликають помагати поліції виявляти п’яних водіїв. Найближчий рейд – сьогодні
Фото: Патрульна поліція Львівської області
Фото: Патрульна поліція Львівської області

Небайдужих львів’ян закликають долучатися до проекту «Пітбуль» і допомагати патрульній поліції виявляти нетверезих водіїв. Найближчий рейд відбудеться сьогодні, 15 червня. Збір активістів – о 22:30 на парковці ТРЦ King Cross Leopolis.

Про це на прес-конференції у Патрульній поліції повідомив організатор проекту «Пітбуль» у м. Львів Маркіян Кравченко, передає кореспондент ІА ZIK.

Загалом цей проект в запрацював в Україні у 2016 році, розповів його керівник Олексій Павловський. На цей час до нього вже долучились близько 2,5 тис. людей у восьми містах України (Київ, Одеса, Львів, Житомир, Кропивницький, Харків, Вінниця, Рівне).

Активісти регулярно проводять рейди, зокрема, патрулюють під нічними клубами і повідомляють поліцію, якщо бачать, як нетвереза людина сідає за кермо. Олексій Павловський пояснив, що вони самі автомобілів не зупиняють і нікого не затримують, а лише повідомляють поліцію про виявлені правопорушення і в разі потреби слідують за авто з нетверезим водієм до прибуття на місце патрульних.

За цей час завдяки такій співпраці було складено понад 2,5 тис. протоколів. Також активісти допомогли виявити близько 20 автомобілів, що були у розшуку.

«Також є оперативний чат для взаємодії з патрульною поліцією. Ми плануємо поширити цю практику на інші міста України», – додав керівник проекту.

У Львові «Пітбуль» запрацював з лютого 2017 року. За цей час було проведено понад 30 рейдів і затримано понад 60 нетверезих водіїв.

Наразі у Львові до цього проекту залучено близько 40 осіб і близько 15 автомобілів.

«Що потрібно, аби долучитися до цієї справи? Автомобіль, напарник, телефон з інтернетом, хороший настрій та бажання очистити Львів від нетверезих водіїв», – заявив Маркіян Кравченко.

Начальник Управління патрульної поліції Львова Роман Пилипенко позитивно оцінює досвід такої співпраці і закликає громадян повідомляти про нетверезих водіїв, зокрема, надавати поліції інформацію, де вони бачили таких водіїв і номерні знаки авто.

«На жаль, законодавство на сьогодні не дає нам в повній мірі виявляти водіїв у стані сп’яніння. А от сигнал від громадян – це вже є підстава для зупинки транспортного засобу і перевірки», – зазначив він.

Пилипенко повідомив, що за п’ять місяців львівські патрульні склали 1167 протоколів за керування у стані сп’яніння.

Учасники проекту «Підбуль» здійснюють патрулювання на громадських засадах. Однак проект виграв також канадський грант. Це сума у 104 500 грн. На ці кошти планують закупити рації і бензин для найбільш активних учасників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 08:48 :07