Новини » Світ 15 червня, 2018, 2:59
Лукавство заради дивідендів: на Заході поставили ультиматум щодо радикалів – в Україні відповіли
Лариса Сарган
Лариса Сарган

В Україні немає проблем з розслідуванням справ щодо нападу націоналістів і радикалів на представників різних меншин.

Про це OBOZREVATEL заявила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

За її словами, за останні два роки особливих порушень не було.

«У мене під рукою зараз немає статистики, але я знаю, що у нас немає жодних проблем з розслідуванням подібних справ. І наскільки я пам’ятаю, останній марш ЛГБТ проходив спокійно, там були і депутати, і посли. Та й попередній марш теж. Усі спроби викликати конфлікт поліція ретельно розслідує», – сказала Лариса Сарган.

У Міністерстві внутрішніх справ України також запевняють, що у них все розслідується.

«Всі громадяни України мають право на те, щоб висловити свою думку публічно і провести мирні акції. І всі рівні, незалежно від національності, кольору шкіри або орієнтації. Ми всіх закликаємо дотримуватися порядку і пам’ятати, що за порушення, напад передбачена відповідальність. Останні два року марші проходили спокійно, ніяких претензій до поліції не було. Те, що стосується окремих випадків, коли люди поверталися додому і на них нападали, то ми не можемо охороняти кожного. Вони теж повинні думати про свою безпеку. Всі справи розслідуються, і люди притягуються до відповідальності, як мінімум адміністративної. Я думаю, що такі заяви громадських діячів – більше превентивна міра», – повідомив радник глави МВС Іван Варченко.

У свою чергу в Національній дружині нам сказали, що жодної участі у марші ЛГБТ 18 червня брати не збираються.

«Громадські організації, які роблять такі гучні заяви, м’яко кажучи, лукавлять. Не знаю, яка у них мета: отримати політичні чи фінансові дивіденди. Я не підтримую подібні рухи різних меншин. Проте ми жодної участі – ні в охороні порядку, ні в протидії маршу – брати не будемо. Просто для того, щоб їх не рекламувати. Бо мені здається, що вони самі зацікавлені в тому, щоб проти них влаштовували провокаці», – зазначив у розмові з нами начальник штабу Нацдружин Юрій Капля.

Як повідомлявлось раніше, міжнародні правозахисні організації «Amnesty International», «Front Line Defenders», «Human Rights Watch» і «Freedom House» закликали Україну засудити і ефективно відреагувати на напади та залякування радикальних груп, які «сприяють ненависті та дискримінації».

З відповідним листом вони звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генерального прокурора Юрія Луценка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:30 :17