п'ятниця, 15 червня, 2018, 10:31 Політика
Холодницький попереджав фігурантів кримінальних проваджень про обшуки, – Шабунін
ZIK
ZIK

Вищий антикорупційний суд не є панацеєю, він – лише частина антикорупційної інфраструктури. Для якісної боротьби з корупцією потрібна його налагоджена співпраця з САП та НАБУ. Але коли в одному з цих органів є люди, які не хочуть результату, його ніколи і не буде.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK зазначив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Для того, щоб топ-корупціонер сів у в’язницю, мають спрацювати три інституції – Національне антикорупційне бюро, яке збирає докази, Антикорупційна прокуратура, що дає дозволи детективам на роботу і з цими доказами ідуть в суд, а вже суд ставить крапку», – зазначив Віталій Шабунін.

Проте коли в одному з цих органів є «щурі» або люди, які не хочуть результату, його ніколи і не буде.

«Грубо кажучи, коли НАБУ не буде збирати докази, то в суді не буде що розглядати. Якщо в cпецпрокуратурі не будуть підписувати підозру, не буде справ для передачі в суд», – пояснює голова Центру протидії корупції.

Він переконаний, що нинішня проблема в антикорупційній сфері полягає в тому, що керівник САП Назар Холодницький, телефонуючи, попереджав фігурантів кримінального провадження про обшуки.

«Коли НАБУ до них приходило, в офісах були пусті столи і клавіатури на них. А ще Назар Холодницький пояснював, що фігурант провадження повинен брехати на допиті його ж прокурору. Очевидно, допит не мав жодного сенсу», – заявив активіст.

Окрім цього антикорупціонер пояснив, хто мав би звільнити Назара Холодницького з посади очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Холодницького може звільнити Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, яка буде через два тижніі», – пояснив Шабунін.

За його словами, коли Назар Холодницький залишиться головою САП, то не важливо якими крутими будуть судді ВАС чи детективи НАБУ, бо просто не буде справ.

«Інша історія, що у нас паралельно з Антикорупційним судом проголосували аудитора НАБУ, висновки яких, а там їх три, можуть бути єдиною підставою для звільнення Ситника. Історія може бути зовсім іншою – через аудит можна просто «збити» Артема Ситника і почати руйнувати НАБУ», – заявив активіст.

Тому, зазначив він, Вищий антикорупційний суд не є панацеєю, це лише частина української антикорупційної інфраструктури.

«Ми маємо дбати про роботу всіх трьох органів. Зі скепсисом, з недовірою, але нам треба, щоб вони працювали. Якими б не були активісти, нардепи чи журналісти, але посадити корупціонера у в’язницю ми не маємо права. Це може зробити  лише НАБУ, САП і в кінці суд, який виносить рішення», – підкреслив голова ЦПК.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 02:20 :49