Новини » Політика 15 червня, 2018, 20:30
Дерев’янко: На ринок газу мають зайти реальні інвестори, а не тільки олігархи
ZIK
ZIK

У жодній країні світу немає такого нонсенсу в газовому секторі, як в Україні. Якщо це ринок, то на нього повинні мати доступ всі гравці, а не тільки обрані державні підприємства та олігархічні компанії.

На цьому наголосив народний депутат України Юрій Дерев’янко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Ми категорично проти підняття тарифів, а так зване підвищення пенсій на 50 гривень не перекриє навіть збільшення послуг через підвищення тарифів для підприємців. Адже нагадаю, що з 1 червня газовий тариф для підприємців уже зріс, і це означає, що і гаряча вода, і комунальні послуги автоматично подорожчають», – підкреслив Дерев’янко.

Тому депутат переконаний, що в країні має запрацювати ринок газу. Наразі ж ні ринку, ні ринкових цін взагалі нема, а вартість газу встановлюється адміністративно, тобто в ручному рижимі.

«У жодній країні світу немає такого нонсенсу в газовому секторі, як в Україні. Якщо це ринок, то на нього повинні мати доступ всі гравці, а не тільки обрані державні підприємства та олігархічні компанії. І підприємство, яке видобуває газ, може продавати паливо за ціною, яку вважає за потрібну, а не за фіксованою ціною, яку визначає уряд.

А потім уряд так гарно розповідає, що це начебто ринкова ціна, яку вимагають у МВФ. Утім це повна маніпуляція, і уряд сам був зацікавлений у тому, щоб МВФ сформував саме таку позицію. І наразі влада нічого не робить, щоб скасувати монополії і щоб допустити в цей сектор реальних інвесторів», – наголосив Юрій Дерев’янко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 17:46 :49