Новини » Курйози 15 червня, 2018, 8:12
Дарунок з неба: Вулкан Кілауеа обсипав гавайців рідкісними самоцвітами
Виверження вулкану Кілауеа на Гаваях. Фото: EPA-EFE/BRUCE OMORI
Виверження вулкану Кілауеа на Гаваях. Фото: EPA-EFE/BRUCE OMORI

Жителі Гаваїв заявили про те, що вулкан Кілауеа вивергає зелені кристали.

Як повідомляє «Дзеркало тижня», посилаючись на Naked science, на жителів острова посипалися кристали напівпрозорої речовини олівіну, який у чистому вигляді на Землі трапляється вкрай рідко. Це – не єдина дивина, пов’язана з виверженням вулкана. Нещодавно виверження стало причиною синього полум’я, яке виривалося з-під землі.

На гавайців із вулкана посипались самоцвіти.
На гавайців із вулкана посипались самоцвіти.

Олівіни є магнезіально-залізистими силікатами. За оцінками експертів, вони становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частину океанічної кори, схожої за складом із мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зеленого відтінку. Проте в чистому вигляді олівін, який ювеліри зазвичай називають перидотом, знайти важко. Ще рідше він падає з неба, наголошується в повідомленні.

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом із лавою, що повільно сочиться, тому й залишається замкненим у породах. У даному випадку лава вивергалася настільки різко й потужно, що її частинки охолоджувалися у повітрі, і оливін швидко кристалізувався окремо.

На даний момент виверження триває, дослідники не можуть точно сказати, коли воно закінчиться. У результаті виверження, яке почалося ще в травні, загинули десятки людей, постраждало 700 будинків.

Читате також: Частину України сьогодні заливатиме дощами, а комусь пощастить з теплими градусами, – синоптики

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 01:52 :51