live

Астрономи вперше побачили, як чорна діра почала розривати зірку

Астрофізики вперше повністю простежили за тим, як чорна діра розриває на частини зірку, «пережовує» її останки і «випльовує» їх в космос.

Фотографії та висновки вчених були опубліковані в журналі Science, – повідомляє ria.ru.

Так художник представил себе черную дыру, разрывающую звезду на части

«Нам раніше ніколи не вдавалося побачити те, як формується цей викид. Більшу частину часу надмасивні чорні діри нікого не розривають і залишаються практично невидимими для нас. Фактично, у нас з’явився унікальний шанс зрозуміти, що відбувається в околицях чорної діри під час подібних «розривів», – заявив Мігель Перез-Торрес (Miguel Perez-Torres), астрофізик з астрофізичного інституту Андалусії в Гранаді (Іспанія).

Причини утворення цих об’єктів поки не зовсім ясні. Спостереження за викривленням простору навколо них дозволяють говорити про те, що типова маса надмасивних чорних дір знаходиться в діапазоні від мільйона до кількох мільярдів мас Сонця.

Перез-Торрес і його колеги вже кілька десятиліть спостерігають за тим, як надмасивні чорні діри в далеких від нас галактиках розривають на частини і «поїдають» зірки, які зближуються із ними, намагаючись зрозуміти по їх передсмертного світловому «крику», що оточує подібні чорні діри і як вони знищують світила.

До теперішнього часу, як зазначає вчений, його команді не вдалося заставати чорні діри на перших фазах їх «трапези», коли вони вже почали руйнувати зірку, але ще не почали поїдати її останки і викидати «недоїдки» у вигляді джетів, вузьких пучків плазми, розігнаної до близькосвітлових швидкостей.Loading...
Loading...
Loading...