четвер, 14 червня, 2018, 16:16 Політика
Закони у парламенті постійно переписуються, але мало хто на це звертає увагу, – Соболєв
ZIK
ZIK

У стінах парламенту відбулося шахрайство, фальсифікація законодавства, що взагалі є кримінальним злочином. Адже після ухвалення закону «Про Вищий антикорупційний суд», у нього не можна було вносити зміни. Але проблема в тому, що насправді закони у ВР постійно переписуються.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Єгор Соболєв.

«Поправку у закон «Про Вищий антикорупційний суд» дописали Князевич, Парубій і Порошенко вже після того, як він був ухвалений. Очевидно, таким чином вони хочуть допомогти таким як Аваков, Охендовський, Розенблат, Насіров, Мартиненко. Тобто тим, чиї справи вже розслідуються НАБУ», – сказав Соболєв.

Він зазначив, що такі злочини повинен розслідувати Генеральний прокурор. Але наразі немає сенсу збурювати повітря, важливо, щоб було затверджено той текст закону, за який голосувала Верховна Рада.

«Ми будемо вимагати від спікера, щоб закон було виправлено і Вищий антикорупційний суд зміг розглядати усі справи, котрі стосуються топ-корупції, а фігуранти оскаржували б вироки у апеляційній палаті ВАС. Адже саме цю ідею ухвалив парламент. Бо те, що відбулося, є ганьбою для всього суспільства», – прокоментував нардеп.

За його словами, вже не вперше парламентарі намагаються змінити текст закону. Він розповів, що свого часу не дав можливості зробити це із законом щодо запобігання політичній корупції.

«Насправді закони у парламенті переписуються постійно. Біда в тому, що дуже мало людей звертає на це увагу і з цим бореться. Коли я очолював парламентський Комітет з протидії корупції, такий виклик мав під час ухвалення закону щодо запобігання політичної корупції. Тоді той же Руслан Князевич під час обговорення казав, що давайте голосувати так, як ми домовилися, але не називаючи конкретних норм. Коли ж закон був ухвалений і готувався на підпис спікеру, я як голова комітету наголосив на тому, що це все не приймається, бо парламент не голосував за конкретні норми. Тому залишилася та редакція, яку ми готували до винесення в зал і так має бути завжди», – наголосив Соболєв.

Також він має надію, що позиція МВФ і далі буде послідовною.

«Насправді МВФ нічого не вимагає, адже посів дуже мудру і антикорупційну позицію. Він просто не дає кредитів керівництву, яке пов’язане і очолює топ-корупцію, яке далі насолоджується безкарністю за неї. Думаю, що позиція МВФ і далі буде послідовною, він готовий допомагати Україні стабілізувати курс національної валюти, але тільки тоді, коли побачить, що немає ризиків подальшої топ-корупції», – вважає він.

Він також зазначив, що українське законодавство передбачає виправлення законопроектів, якщо відбуваються помилки чи фальсифікації. Єдине, що для цього потрібна воля спікера.

«Спікер ВР не мав права підписувати закон, який був змінений після голосування. Вважаю, що в його діях, як і в діях Порошенка та Князевича, є ознака кримінального злочину. Але біда в тому, що у нас Генпрокурора зараз звати Юрій Луценко, тому не варто розраховувати, що він їх притягне до відповідальності. Ми будемо обговорювати, який правовий механізм є найкращим, щоб повернути закон до того стану, в якому він був ухвалений у парламенті», – прокоментував Соболєв.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 04:24 :43