live
Новини » Політика

Закликати до бойкоту ЧС у Росії треба було значно раніше, – Мірошниченко

ZIK

Зараз Україні уже занадто пізно закликати іноземних політиків не їхати на Чемпіонат світу з футболу 2018. Хоча, враховуючи список держав, лідери яких відвідають змагання, можна побачити, що увесь цивілізований світ на політичному рівні справді бойкотує це дійство.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко.

На його думку, сьогодні уже занадто пізно закликати іноземних політиків бойкотувати Чемпіонат світу з футболу у Росії. На жаль, Україна не змогла вчасно відреагувати на це на державному рівні.

«Ще тоді, коли питання проведення чемпіонату висіло в повітрі, потрібно було бити на сполох. Я не впевнений, що таке б дало якийсь результат, однак, це була б державна позиція», – переконаний Мірошниченко.

Мовляв, ще тоді, коли наша збірна грала у плей-офі та мала шанси потрапити на фінал, потрібно було заявити, що незалежно від результату відбору, наші спортсмени не поїдуть до Росії. Адже це – держава-окупант.

«Це була б сильна позиція Федерації футболу та українського спортивного відомства. Її також потрібно було б підтримати на державному рівні – через МЗС чи наші дипломатичні представництва. Та, на жаль, цього не було зроблено. Україна до останнього боролась за путівку, натомість деякі вболівальники сподівались, щоб ми не пройшли. Адже, якби ми таки поїхали на фінал до Росії, це була б найбільша дискредитація нашого протистояння у війні із РФ», – заявив колишній депутат.

Натомість заклик міністра спорту Ігоря Жданова не їхати на фінал чемпіонату за день до відкриття не має жодного ефекту.

«Країни, які визначились, уже давно заявили, що на політичному рівні не будуть це підтримувати. На жаль, усі федерації зголосились грати у Росії. Тож це означає, що ніхто не зробив висновків із минулого», – вважає Мірошниченко.

Мовляв, ще напередодні Другої світової війни усі мирились із нацистською Німеччиною та заплющували очі на її агресію щодо Чехії та Польщі.

«Сьогодні ж Росія робить усе, що їй заманеться, і використовує цей Чемпіонат світу для посилення свого іміджу в певних середовищах. Зокрема й серед футбольних фанатів», – підкреслив він.

Понад те – Мірошниченко наголосив: якщо врахувати перелік держав, лідери яких відвідають цей Чемпіонат, можна побачити, що увесь цивілізований світ бойкотує це дійство на політичному рівні.

«Шкода, що вони не зробили нічого, аби перенести його у якусь іншу країну», – зазначив Мірошниченко.Loading...
Loading...
Loading...