Новини » Економіка 14 червня, 2018, 19:10
Юрист: Вимога вилучити оригінали документів про позику Насалика зроблена для знищення доказів
ZIK
ZIK

Вимога слідчих вилучити оригінали документів про позику, здійснену міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом, зроблена для знищення доказів в цивільній справі.

Про це в ефірі спецпроекту «Ігор Насалик: міністр зеленої енергетики» на телеканалі ZIK заявив юрист Микола Лисий.

У 2014-му міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик позичив у фізичної особи 3 мільйони доларів. Ходять чутки, наче за ці кошти колишній мер Калуша придбав собі посаду міністра. Так, жодних активів у цей період політик не купував, у декларацію позичені кошти також не вносив, проте це порушення посадовця жодним чином не зацікавило НАБУ чи НАЗК. Позичені гроші політик не повернув, тож квартиру та будинок Насалика заарештував суд, щоби стягнути борг. Та головний енергетик країни до арешту своєї нерухомості, схоже, готувався.

«Це він сам пише у своїй апеляційній скарзі, що 15 числа мені стало відомо про те, що є позов. То 16 серпня 2017 року він вирішив розділити майно з дружиною. От вони прожили там 20 чи 25 років, в них не було необхідності ділити майно. А тут дуже різко вони вирішили поділити це майно», – зазначив юрист Микола Лисий.

Під арештом опинилася лише та нерухомість, що після поділу залишилася в міністра. Зокрема, санкції тоді було застосовано до його розкішного будинку в Козині. За приблизними підрахунками, вартість такого житла коливається в межах 6-ти мільйонів доларів. І щоб його зберегти, міністр вдається до радикальних кроків: спершу подає зустрічний позов про визнання договорів недійсними, де під час засідань слідчі вимагають вилучити оригінали документів про позику.

«Не можна вилучати в ході розгляду іншої справи – цивільної справи, вилучати в результаті кримінального судочинства. Можна було копію витребувати. Але все було спрямовано тільки на вилучення оригіналів документів. Ну, як для мене, зрозуміло для чого це робиться. Це робиться для знищення доказів в цивільній справі», – наголосив юрист Микола Лисий.

Представники Насалика отримали оригінал договору про позику та розписку. Цю ухвалу слідчий суддя Білоцерківець прийняв навіть попри чинну заборону колеги здійснювати такі дії.

«На вимогу судді Остапчук повернулися документи з Печерського відділу поліції. Візуально я бачив ті документи, які я віддавав, і ті документи, які повернулися. Візуально видно, що це зовсім різні документи. Повернулися з Печерського відділу поліції не оригінали документів, які вилучалися, а повернулися копії документів», – зауважив юрист Микола Лисий.

Журналісти з’ясували, що доступ до документів Білоцерківець надав слідчому Печерського райвідділу поліції – Олексію Тімкову. У Печерську порадили шукати цього слідчого в Головному слідчому управлінні Національної поліції, але і там про загадкового правоохоронця нічого не знають. Видається, наче Тімков більше не працює в органах внутрішніх справ, навіть декларацію про доходи у цьому році він не подавав. Попри це й надалі без уваги залишаються заяви юриста про вчинення слідчим службового злочину.

«Я шокований такими речами. Тому що ми видаємо на вимогу суддів документи, а потім вони вилучаються іншими правоохоронними органами, і коли ти б’єш у всі дзвони і говориш: люди добрі, подивіться, що ви робите. Цей документ не може вилучатися. Він не може бути предметом дослідження в рамках того кримінального провадження! Ніхто не чує», – заявив юрист Микола Лисий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:28 :14