Новини » Політика 14 червня, 2018, 16:44
Ймовірно, Вищий інтелектуальний суд утворився завдяки лобі в АП, – Москалюк
ZIK
ZIK

Вищий суд з питань інтелектуальної власності утворили восени 2017 року. Ймовірно, цьому посприяло бажання Адміністрації президента. Однак, від того моменту орган розглянув лише триста справ. Тому доцільність Антикорупційного суду теж є під питанням.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив політичний експерт Олександр Москалюк.

Втім, юрист Центру протидії корупції Олена Щербань не є такою песимістичною і звертає увагу на те, що створення нових судових органів є корисним.

«Є доброчесні судді. І я сама як адвокат неодноразово з ними пересікалася. Вважаю, що таких людей потрібно публічно хвалити. До того ж, на мій погляд, закон про Антикорупційний суд дає можливість суддям бути більш незалежним. Адже у процесі їхнього призначення відіграватимуть важливу роль міжнародні експерти», – каже юрист Центру протидії корупції Олена Щербань.

Жінка переконана, що Вищий антикорупційний суд передчасно критикують. Ймовірно, злочинці бояться, що він може бути дієвим.

« Антикорупційний суд критикують від самого початку. Очевидно, його бояться. Адже реальне притягнення корупціонерів до відповідальності – це те, чого у нашій державі нема і не було від початку незалежності. Минулого року у нас утворили Вищий суд інтелектуальної власності. Його повноваження теж є на межі господарської і цивільної юрисдикції. Чомусь ніхто не говорить про його неконституційність», – наголошує юрист Центру протидії корупції Олена Щербань.

Однак, політичний експерт Олександр Москалюк вважає, що Вищий суд з питань інтелектуальної власності створили на замовлення Адміністрації Президента.

«У мене до так званого Вищого інтелектуального суду таке саме ставлення, як і до антикорупційного. Загалом у ньому розглянули триста цивільних чи господарських справ. Тобто під них створюється окремий суд. І кулуарно можна знайти відповідь чому. Начебто він виник, бо у АП було серйозне лобі», – додає учасник програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-27 01:07 :12