Новини » Світ 14 червня, 2018, 15:39
Відсутність поважних гостей на ЧС з футболу – це удар по самолюбству Путіна, – Орєшкін
ZIK
ZIK

Те, що лідери провідних країн проігнорували відкриття Чемпіонату світу з футболу в Росії – максимальна форма протесту, яку цивілізований світ міг собі дозволити.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив російський політолог Дмитро Орєшкін.

«Ми живемо в інформаційну епоху, відповідно все, про що говорять, якщо це не некролог, то це на користь. Так вважає Путін. Але є два рівні сприйняття. Перший – дипломатичний, де Володимир Путін отримав відчутний удар по самолюбству», – підкреслив Дмитро Орєшкін.

Прес-секретар президента Російської Федерації напередодні озвучив список глав 17 держав, які приїдуть на процедуру відкриття Чемпіонату світу з футболу.

«В основному там залежні від Росії країни СНД. Були і невизнані Південна Осетія та Абхазія. Звичайно ж, великі держави своїх офіційних представників не прислали. В цьому сенсі є доволі болюча шкода особисто для Володимира Путіна», – переконаний російський політолог.

Проте більшість громадян Російської Федерації живуть в зовсім іншому просторі, для них Чемпіонат світу – це свято.

«Зараз в центрі Москви багато людей у футболках з різними іноземними незнайомими кольорами. Вони йдуть дивитись футбол. Життя ж то продовжується. І якась Саудівська Аравія, яка зовсім не є взірцем демократії, тим не менше грає футбол. І на низовому рівні це на користь Путіну», – вважає експерт.

За його словами, завдяки тому, що найбільше футбольне свято проводиться в Росії, створюється відчуття її відкритості.

«А Путін це любить. Можна згадати Олімпійські ігри в Сочі. Інше питання, як це буде подаватись в засобах масової інформації. Але яка різниця президенту Росії, що писатимуть німецькі, британські чи французькі ЗМІ, які будуть критикувати», – зазначив фахівець.

Окрім цього він висловив думку, що Володимир Путін намагається видавити з Чемпіонату світу якомога більше свята для себе самого.

«Було б дивно, коли б він робив інакше. А те, що лідери великих країн проігнорували цей захід, на мою думку, це максимальна форма протесту, яку цивілізований світ міг собі дозволити. Обривати цей Чемпіонат було б дуже ризиковано для ФІФА», – вважає Орєшкін.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 18:58 :05