четвер, 14 червня, 2018, 8:56 Суспільство
Весь світ відзначає день донора крові
Донор крові. Фото: livejournal.com
Донор крові. Фото: livejournal.com

Всесвітній день донора крові відзначається 14 червня.

Рішення про його встановлення було прийнято у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві, пише Укрінформ.

Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Власне, слово «донор» походить від латинського dono – дарую. Крім того, у цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту у лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

Тема цьогорічної кампанії – донорство крові як акція солідарності. У ній будуть висвітлюватися фундаментальні людські цінності – альтруїзм, повага, співчуття і доброта, які підкреслюють і підтримують добровільні неоплачені системи донорства крові. Є у сьогоднішнього Дня і гасло: «Будь там для когось іншого. Здай кров. Поділися життям».

Організатором заходів з нагоди Всесвітнього дня донора крові в 2018 року стала Греція в особі Грецького національного центру крові. Основні заходи відбудуться сьогодні в Афінах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:22 :20