четвер, 14 червня, 2018, 1:20 Політика
Венеціанська комісія не вимагала правки , що може дозволити амністію топ-корупціонерів
Венеціанська комісія
Венеціанська комісія

У Венеціанській комісії не наполягали на включенні в закон про Вищий антикорупційний суд (ВАС) норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному суді.

Про це повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт, – інформує «Європейська правда».

«З боку Венеціанської комісії не було такої вимоги», – заявив він, коментуючи інформацію про дану норму, що з’явилася в українських ЗМІ.

У підписаному та опублікованому законі «Про Вищий антикорупційний суд» виявилася норма про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції.

В день ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд у Венеціанській комісії заявляли, що «задоволені» цим фактом, але зауважували, що знають про його відповідність вимогам комісії «за повідомленнями» з Києва. У Страсбурзі чекають на офіційний переклад закону англійською, що дозволить визначити подальшу позицію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:31 :42