четвер, 14 червня, 2018, 17:35 Економіка
В Україні можуть дозволити третім особам ідентифікувати фізосіб при відкритті рахунків

Третім особам можуть надати право здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб при відкритті рахунків в банку.

Відповідний проект постанови НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» оприлюднили на сайті НБУ для громадського обговорення, повідомляє «Юрліга».

У документі, зокрема, пропонують банкам надати такі права:

- на підставі договору доручення з банком, який є абонентом-ідентифікатором, при відкритті рахунку використовувати інформацію про ідентифікаційні дані клієнтів-фізичних осіб, отриману за допомогою системи BankID в порядку, визначеному нормативно-правовими актами НБУ з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID;

- доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям – резидентам і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку-фізичних осіб у порядку, визначеному нормативно-правовим актом НБУ з питань фінансового моніторингу.

Також у проекті запропоновано надати право банкам зараховувати на поточні рахунки фізичних осіб кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів і відсотків за ними.

Крім того, планується скасувати норму про подачу фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття на облік в органі Пенсійного фонду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 06:19 :50