Новини » Регіони 14 червня, 2018, 16:51
В Івано-Франківську вирішили об’єднати дві школи: вчителі і батьки проти

Депутати Івано-Франківської міськради на позачерговій сесії проголосували об’єднати вечірню школу № 1 і загальноосвітню № 13. З них вирішили зробити школу № 14. Натомість, вчителі й батьки доволі жорстко протестують проти злиття з вечірньою школою.

Вони вимагають скасувати рішення міськради, – повідомляє «Репортер».

Об’єднання двох шкіл у міськраді пояснили просто – на вечірню держава не виділятиме освітню субвенцію, а місто її утримання не потягне.

Батьки та вчителі школи № 13 зібралися на мітинг на Вічевому майдані. Кажуть, їх щодо злиття ніхто не питав. Батьки переживають за дітей, мовляв, вони й так навчаються у дві зміни. Вчителі-пенсіонери бояться через реорганізацію втратити роботу, бо з вечірньої школи очікують ще 20 викладачів.

Батьки більше стурбовані, що школа просто не вмістить стільки люду. За їхніми словами, наразі у ЗОШ № 13 – 720 учнів, дві зміни, до 18:00. Крім того, побоюються близького сусідства із вихованцями вечірньої школи. Натомість, пропонують об’єднати з вечірньою – ЗОШ № 17, яка розташована неподалік і, кажуть, не така завантажена.

Міський голова пообіцяв батькам і вчителям, що після злиття, окрім зміни школи з номера 13 на 14, нічого не зміниться. Але на посаду керівника буде конкурс, бо наразі є дві директорки.

Очільниця вечірньої школи № 1 Наталя Стефанишина говорить, що 29 березня отримала лист від міністерства, в якому йдеться, що нині чітко визначені типи закладів освіти. І там справді не передбачено вечірніх шкіл. Однак, при школах можна створювати класи з вечірньою формою.

Під час обговорення міський голова запропонував своєму заступникові Олександру Левицькому очолити робочу комісію, яка мала б вирішити усі питання. На звернення батьків також пообіцяв, що номер школи залишать без змін – 13.

Та у підсумку батьки й колектив школи – незадоволені. Кажуть, якби одразу все пояснили та попередили, не було б і спротиву. А тепер уже довіри нема.

Сподіваються, що на наступну сесію, яка відбудеться 21 червня, департамент підготує зміни до рішення і пропише всі моменти – аби і вчителі, і батьки учнів школи № 13 могли спокійно чекати 1 вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 16:31 :08