live
Новини » Суспільство

Україні варто було б відмовитися від певних європейських стандартів, – експерт

ZIK

Згідно порад Венеційської комісії, більшість суддів у суди мають призначати самі правозахисники. Україні ж такий принцип не підходить, бо, ймовірно, утворить кругову поруку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив політичний експерт Олександр Москалюк.

«Є проблема у висновках Венеціанської комісії щодо того, хто повинен обирати людей у Вищу раду правосуддя. У Європі більшість, тобто одинадцять з двадцяти одного суддів, призначають на з’їзді правозахисників. Окрім них, до вибору кандидатів долучаються і представники навчальних закладів», – каже  політичний експерт.

Венеціанська комісія та інші європейські організації наголошують на тому, що орган, який притягує суддів до відповідальності, у більшості повинен формуватися з представників судової системи.

«Виникає патова ситуація. Значить, аби реально щось реформувати, мабуть, нам треба було відмовитися від певних європейських стандартів, які у наших умовах, очевидно, неефективні. Тим паче, що це не ключові моменти», – упевнений Олександр Москалюк.

Також експерт звертає увагу на те, що починаючи з 2014 року у судах було дуже багато вільних вакансій. Із незрозумілих причин, ці місця не закривали.

«У мене враження, що судді вичікували. Тому не дивно, що наша система має проблеми. Адже коли паралізована судова система – утворюється вакуум, а це дестабілізація для усієї держави», – звертає увагу Олександр Москалюк.

Водночас, експерт констатує: певні зміни у системі правосуддя відбулися. Вони стосуються усунення політичного тиску.

«Раніше, через п’ять років після того, як суддя починав працювати, його мали переобрати у ВРУ. Зараз цей пункт прибрали. Мені здається, що головне непорозуміння у тому, що треба було ще більше реформувати Вищу раду юстиції, добряче працювати з її складом. На мій погляд, необхідно змінити норму, коли більшість членів Вищої ради правосуддя призначає з’їзд суддів України. Також нам треба відточити механізм притягнення суддів до відповідальності», – додає Олександр Москалюк.Loading...
Loading...
Loading...