live
Новини » Економіка

Україна обігнала Німеччину за вартістю соняшникової олії та молока

Вартість деяких продуктів харчування в Україні на порядок вище, ніж в Німеччині. Наприклад, українці переплачують майже 5 грн на літрі соняшникової олії.

Про це свідчить аналіз цін в супермаркетах Києва і Мюнхена, – повідомляє УНН.

Результат пошуку зображень за запитом

Наприклад, 1 літр соняшникової олії в Мюнхені коштує 1,1 євро, що еквівалентно 32 грн.

У той же час українцеві 1 літр соняшникової олії «Чумак» обходиться майже в 37 грн.

Також, в Україні більша вартість молока ніж в Німеччині: за 1 літр молока українець заплатить в середньому 24 грн, німець – 60 центів (близько 19 грн).

Поряд з цим в Україні є продукти, які коштують значно дешевше, ніж в Німеччині. Наприклад – яйця. За десяток яєць українець заплатить близько 27 грн, німець – понад 2 євро (61 грн).

Також, в рази дешевше українцю обійдеться курка. Наприклад, 1 кг курячого філе в Мюнхені коштує близько 10,5 євро, що еквівалентно 370 грн, або майже 4 кг аналогічного м’яса українського виробництва.

Нагадаємо, Українська асоціація постачальників торговельних мереж звернулася до Антимонопольного комітету України щодо можливоъ картельної змови на ринку соняшникової олії. За словами експертів, у світі ціна на соняшникову олію падає, а в Україні – зростає.

Раніше повідомлялось, що найбільший виробник соняшникової олії в Україні «Кернел» належить Андрію Веревському і Віталію Хомутинніку – народному депутату від партії «Відродження», члену податкового комітету ВР. На сьогодні «Кернел» фігурує в низці кримінальних справ, зокрема за фактами махінацій з ПДВ та ухилення від сплати податків.

Однак, при цьому компанія залишається лідером в сфері АПК за обсягом бюджетного відшкодування експортного ПДВ. У минулому році «Кернел» отримав з бюджету близько 8 млрд грн, цього року – вже понад 2,5 млрд грн.Loading...
Loading...
Loading...