четвер, 14 червня, 2018, 11:35 Економіка
У Нафтогазі різко висловилися про позицію Євросоюзу щодо газу
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt

Реалізація проекту «Північний потік-2» знищить конкуренцію на європейському газовому ринку. Це стане можливим через те, що в Європі ігнорують власні закони, коли вигідно.

Про це йдеться в повідомленні Нафтогазу-України у Facebook.

«Реалізація проекту Північний потік-2 порушує європейське законодавство і призведе до незворотних наслідків і поступово вб’є конкуренцію на європейському газовому ринку під дією газового шантажу Газпрому», – йдеться в повідомленні.

 

Комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко вважає, що Німеччина мала непослідовну позицію щодо застосування європейських законів для будівництва вигідних проектів.

«Ми чули від німців аргументи на кшталт: «Послухайте, росіяни просто хочуть продавати газ Європі і вам за європейськими правилами. Так, ви залежите від російського газу і хочете пільгову ціну». Будемо відверті, Німеччина тиснула на нас, щоб ми підписали угоду 2009 року. Вони не хотіли лізти в деталі. Їх влаштовувало, що росіяни сказали, що цей контракт відповідав європейським правилам. А потім виявилося, що він не мав нічого спільного з європейськими правилами, хіба що це було російське розуміння цих правил. Це була справжня неоколоніальна політика. Але Німеччину це влаштовувало», – сказав він.

Він поскаржився на те, що в Європі не сильно наполягають на виконанні власних законів і правил, коли їм це не вигідно.

«Кажуть, що газ йде в Західну Європу, але він не йде в Західну Європу. Майже весь газ з Північного потоку-2 заходитить через Грайфсвальд, а далі через EU-GAL піде в зворотному напрямку Центральної та Східної Європи», – заявив Вітренко.

При цьому він зазначив, що «найгірше полягає в тому, що Західна Європа буде відділена від Центральної і Східної, а єдиний ринок не зможе нормально працювати».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 12:27 :16