четвер, 14 червня, 2018, 17:57 Суспільство
У МОЗ оприлюднили варіанти трансформації дитячих будинків

До 2023 року замість дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Міністерство охорони здоров’я оприлюднило для обговорення два документи щодо змін перебування дітей у будинках дитини.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«У жодному разі не йдеться про закриття цих закладів. Разом з іншими міністерствами МОЗ працює над створенням умов, щоб діти росли у сім’ях, а потреба у будинках дитини зникла до 2020 року», – йдеться у повідомленні.

Як працюють будинки дитини сьогодні

Нині в Україні є 751 заклад інституційного догляду та виховання дітей. Із понад ста тисяч дітей, які перебувають у таких закладах, тільки 8% мають статус дітей-сиріт.

38 із таких закладів належать до сфери управління МОЗ – це будинки дитини, в яких живуть діти до 3 років. На кінець 2017 року тут перебувало 2644 дитини, з яких 1410 – сироти і ті, які залишились без батьківського піклування, та 1234 – діти, які мають батьків.

«Перші роки життя найважливіші для розвитку гармонійної особистості, дитина має жити в сім’ї. Патронатна чи прийомна сім’я дає набагато кращі умови для дитини, ніж навіть зразковий інтернатний заклад. Світова практика і затверджена Урядом Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки передбачає перехід на систему, що забезпечить догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі», – зазначають у міністерстві.

Як відбуватиметься трансформація будинків дитини

Планується, що до 2020 року будинки дитини будуть працювати у звичному режимі, а паралельно проводитиметься необхідна підготовка, щоби усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.

«Із 2020 року дітей не влаштовуватимуть до будинків дитини, а держава і громада буде здійснювати всі заходи, щоби зберегти можливість проживання та виховання дитини з рідними батьками, а також допомагати їм у складних життєвих обставинах. У виключному випадку діти будуть направлені до патронатної або прийомної сім’ї чи сімейного будинку дитини», – зазначають в міністерстві.

Загалом діти зможуть жити у будинках дитини до 2023 року. А до 2023 року замість дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу усім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку.

«Наразі держава надає паліативну допомогу дітям на рівні відділень лікарень. Цього ресурсу недостатньо, адже за даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), паліативної допомоги в Україні потребують до 70 тис. дітей. У новостворених центрах допомогу надаватимуть дітям в обов’язковій присутності батьків або людей, які їх замінюють, тобто на інтернати ці заклади не перетворяться», – додали в МОЗ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 11:40 :43