Новини » Економіка 14 червня, 2018, 18:20
Статистикою інфляції і безробіття маніпулювати найлегше, – голова Комітету економістів України
ZIK
ZIK

Інфляція та безробіття – це такі показники, якими в Україні найлегше маніпулювати. Вони не мають нічого спільного з реальністю.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Гість програми зазначив, що офіційна статистика України щодо інфляції та безробіття немає нічого спільного з реальністю.

«Інфляція та безробіття – це такі показники, якими в Україні найлегше маніпулювати. Вони не мають нічого спільного з реальністю.

Наприклад, за офіційною інформацією Держкомстату, рівень безробіття в Україні становить 2%. Ви у це можете повірити?

Такого рівня безробіття немає навіть у США. Але виявляється, що в Україні ситуація із безробіттям краща, аніж в Америці», – зауважив голова Комітету економістів України.

А щодо інфляції, Андрій Новак зазначив, що офіційний показник інфляції, який вказаний у бюджеті, становить 9%. З слів експерта, вже сьогодні цей показник є нереальним.

«Адже лише за перший квартал промислові ціни зросли на 6,5%. Споживчі – на 5%. І це лише за перший квартал. Тобто 9% ніяк не може бути. Тому я ще раз повторюю, що показниками інфляції та безробіття у нас найлегше маніпулювати», – наголосив Новак.

Експерт також додав, що рівень інфляції в Україні сьогодні визначають за радянською методологією. Андрій Новак каже, що це неприпустимо.

«Вимірювати інфляцію у нашій країні, коли статистика працює за радянською методологією, просто неможливо», – підкреслив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 10:05 :01