четвер, 14 червня, 2018, 13:38 Суспільство
Співаючи для новонароджених, я відчула, що забираю частинку тривоги, – Юля Василець
ZIK
ZIK

У студентські роки Юля Василець захопилася волонтерською діяльністю. Вона активно допомагає діткам, долучається до різноманітних проектів та навіть їздила з концертом у зону збройного конфлікту на схід України. А зовсім нещодавно дівчина своїм голосом зуміла допомогти передчасно народженим малюкам.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

З дитинства Юля Василець мріяла співати. Однак її бажання всерйоз не сприймали батьки.

«Мій тато служив у Афганістані. А я як найстарша донька мала відповідати статусу сім’ї. Іноді у мене складалося враження, що батько виховував у мені мужика», – жартує героїня проекту Юля Василець.

Після школи, дівчина не пішла за покликанням і обрала фах, який відповідав очікуванням батьків.

«Мене відмовили від училища і консерваторії, бо музикант, на думку рідних – це не професія. Та, поступивши до іншого ВНЗ, ми зі студентами організовували вечірки, фестивалі, конференції, вечори присвячені різним святам. Тому у нас розвинулася жага до волонтерства», – розповідає Юля Василець.

Так, окрім музики, дівчина почала жити і волонтерською діяльністю.

«Юля просто віддається і не очікує нічого. Буває, що вона надто захоплюється. Тоді навіть бабуся робить зауваження, мовляв, варто зупинитися. Але сестра вперто йде до свого і допомагає, зокрема, малечі», – каже сестра героїні програми Соломія Василець.

«Вона робить усе для того, щоб ощасливити інших: часто допомагає діткам, бере участь у різних проектах», – додає керівник Юлі Марія Шепель.

Тому, коли з’явилася пропозиція поїхати з концертом у зону збройного конфлікту на сході України – дівчина не вагалася ні секунди.

«Це була Волноваха. Ми дуже дивно туди їхали, і я не розуміла чому», – пригадує Юля Василець.

Дівчина не знала, що насправді вони їхали дорогою смертників і уже були під прицілом.

«Ми дали дуже гарний концерт. Організатори дякували нам і казали, що ми навіть не уявляємо, що зробили. Потім пояснили: нашу автівку могли обстріляти сепаратисти. Адже вона виглядала дорого, так, ніби у ній їде важлива людина», – пригадує героїня програми.

В цей момент Юля зрозуміла, що могла померти. Тому вона переосмислила своє життя. Повернувшись, вона переїхала від батьків і припинила співати.

«Я працювала у одному з львівських караоке. Та не могла там довго затриматися, бо не розуміла, як так відбувається… Чому тут люди щасливі, все у них гаразд, а на сході зовсім інша ситуація», – пояснює Юля Василець.

Дівчина почала працювати менеджером. Та одного дня, гортаючи стрічку новин, вона натрапила на статтю, в якій було написано, що музика позитивно впливає на розвиток передчасно народжених дітей. Юлі захотілось допомогти крихіткам.

«Якщо мої навики можуть допомогти малюкам, то чому б не спробувати?  Я ніколи не задумувалася про те, який величезний шлях вони долають, щоб могти їсти, ходити», – ділиться Юля Василець.

«У розвинених країнах часто використовують музикотерапію. Ми ж робимо перші кроки, тому Юля може допомогти нам виходжувати дітей», – каже завідувач відділом патології недоношених новонароджених Ольга Децик.

Для дівчини візит до новонароджених був дуже хвилюючим, адже вона ніколи раніше такого не робила. Та спів Юлі зумів викликав у малюків позитивну реакцію. Вони відкрили очі, посміхалися, стискали рученята.

«Я відчула теплоту і радість, вдячність батьків та лікарів. Допомогти їм – це моя внутрішня потреба. У мене було враження, що я зуміла забрати частинку тривоги. То і добре. Бо я це виплачу, а їм буде щастячко», – каже розчулена Юля Василець.

Через своє добре серце, щирі наміри дівчина стала героїнею проекту і отримала подарунок, про який давно мріяла – велосипед.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 15:15 :14