четвер, 14 червня, 2018, 12:47 Політика
Російськомовний Скоропадський на українізацію відвів рік, а Порошенкові потрібно десять, – Ніцой
ZIK
ZIK

Те, що в українському законі про освіту надто мало уваги приділяється мовам національних меншин – абсолютна неправда. Венеціанська комісія визнала, що перехід національних меншин на вивчення державної мови є похвальним. Все інше – спекуляції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

«Все, що ми почули від Президента – це чергова «мулька» пропагандистська. Хоча сам указ (про десятирічну програму зміцнення статусу української мови – ред.) правильний, текст красивий. Щоправда, дивно, що Президент пишається тим, що підписав цей указ на Прикарпатті, а не на Донбасі чи в Харкові. От де треба показувати силу української мови», – каже Андрій Ніцой.

Проте він переконаний, що такий указ потрібен, адже українська мова в нашій державі – під загрозою як ніколи раніше.

«Та атмосфера, що створюється останніми роками довкола української мови і мовного питання загалом, загрожує тим, що українська буде принесена в жертву мовам національних меншин. Перш за все, йдеться про російську мову, а також угорську та інші», – заявив директор Центру стратегічних розробок.

Окрім цього він зазначив, що пріоритет мов національних меншин для діючої влади сьогодні є безсумнівним. Мовляв, в усіх діях, мовній політиці і практиці виконавча влада та Президент послуговуються інтересами мов нацменшин.

«Це видно в усіх законопроектах про освіту. Критика завжди буде лунати від усіх противників української мови, і це повинно бути зрозумілим. Якщо ми хочемо, щоб нашу державу знищили, потрібно слухати критиків економічних реформ, гуманітарних ініціатив тощо», – запевнив експерт.

Також він прокоментував сам указ Президента України про десятирічну програму зміцнення статусу державної мови в Україні.

«В чому його підступність? Такий указ може підписати лише людина, яка, м‘яко кажучи, не любить Україну. Російськомовний гетьман Скоропадський на українізацію незалежної держави відвів один рік. За декілька місяців були створені Національна академія наук, різні гуманітарні інституції, що впроваджували українську мову, а інститут української мови був першим саме з ініціативи російськомовного гетьмана», – розповідає Ніцой.

Натомість за ініціативою Петра Порошенка для зміцнення статусу української мови потрібно десять років.

«Це що, на тридцятому році незалежності треба 10 років, щоб ще щось для української мови зробити? Це повний абсурд. Реформи, які впроваджують українську мову в усі сфери життя, як написано в Конституції, можна зробити за один рік», – переконаний експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:05 :13