четвер, 14 червня, 2018, 13:39 Події
Під час ЧС-2018 в Росії тривають репресії журналістів, – «Репортери без кордонів»
Джерело: rsf.org
Джерело: rsf.org

Напередодні відкриття в Росії Чемпіонату світу з футболу організація «Репортери без кордонів» запустила мобілізаційну кампанію проти зростаючого тиску Кремля на російську журналістику.

Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації, передає «Детектор медіа».

Інформаційна кампанія розпочалася зі зведення в Парижі макета футбольного поля, на якому встановили фотографії в людський зріст російських журналістів, які перебувають в ув’язненні в РФ.

«Репортери без кордонів» констатували, що ще ніколи з моменту розпаду СРСР в Росії не утримувалася за ґратами така кількість штатних журналістів та блогерів, як зараз.

Це, зокрема, російські медійники Олександр Толмачов, Олександр Валов, Олександр Соколов, Ігор Рудніков, Олексій Кунгуров, Жалауді Герієв та кримчанин Олексій Назімов.

Нагадаємо, зараз в московському СІЗО також утримується український журналіст, власний кореспондент інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко. Його затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом і звинувачують у «шпигунстві». Журналіст провину не визнав у повному обсязі. 4 червня Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму.

В організації наголосили, що Кремль контролює основні великі ЗМІ Росії й використовує їх, щоб «виливати на населення потоки пропаганди», а незалежна журналістика змушена відступати. Щонайменше 34 журналістів було вбито в Росії з часу приходу Володимира Путіна до влади. «У переважній більшості випадків слідство не дало результатів, а замовники так і не були встановлені. У Чечні та анексованому в 2014 році Криму ніякі правила взагалі не дотримуються: в цих регіонах з благословення Кремля гра влади проти журналістів ведеться при порожніх трибунах», – йдеться в заяві.

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар (Сristophe Deloire) наголосив, що увага світової громадськості до Чемпіонату світу з футболу не повинна дозволити забути про «інший матч, який грається в нерівних умовах між владою і незалежною російською пресою». За його словами, ув’язнені журналісти уособлюють опір контролю Кремля над ЗМІ.

Керівник міжнародної правозахисної організації заявив, що Кремль «махлює в ході матчу, довільно змінюючи правила гри». Пан Делуар пояснив, що це відбувається шляхом введення кримінальної відповідальності за наклеп і «образу почуттів віруючих», а також ухвалення численних законів, що утискають права і свободи, які мають розпливчасті формулювання, що дозволяє їх жорстко та довільно застосовувати. Іншими методами є обмеження діяльності організацій, які захищають права ЗМІ, іноземної преси, а також жорсткий контроль Інтернету.

Як повідомлялося раніше, у Європарламенті закликали європейських політиків утриматися від відвідування Чемпіонату світу з футболу в Росії, який пройде на тлі порушень прав людини режимом у цій країні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:12 :24