четвер, 14 червня, 2018, 4:45 Економіка
Перекупники скуповують лущені горіхи по 120 грн/кг і продають до ЄС вдвічі дорожче

Перекупники скупають в Україні горіхи по 115-120 грн за кілограм лущеного товару, а продають до країн Європейського союзу вдвічі дорожче. По 40-50 грн купують цілий горіх, лущать і теж відправляють на експорт.

Про це повідомляє agroday.

Ціни на зовнішньому ринку постійно зростають. Це і стимулює продавати туди цінний продукт.

Нині Україна одним з основних постачальників горіхів у ЄС, адже у нас їх вирощують більше, ніж у всіх країнах Європи разом узятих. Переважно експортні об’єми забезпечує населення.

Перекупники скаржаться, що найскладніше придбати якісний горіх. Промислові сади є не скрізь, та й тих мало. Адже щоб виростити горіховий сад, треба до десяти років.

Активно такі плантації почали закладати в Україні лише з 2010 року. Загалом горіхами нині засаджено майже 5 тис. га, але урожай збирають ще не скрізь.

«Горіхова лихоманка не так давно зачепила Україну, – говорить Володимир Пустовіт, заступник начальника відділу розвитку садівництва Мінагрополітики. – Такий бізнес – це довготривалі інвестиції. Навіть із тих 4,8 тис. га промислових насаджень, що маємо, лише 1000 га вступило в плодоношення».

Зазвичай горіховий сад починає давати урожай з 8-го року. З одного дерева збирають по 40 кг плодів. Через рік-два – 80-100 кг.

Але якщо 10 років тому кожен саджанець коштував 50 грн, то зараз – вдесятеро більше. Загалом на гектар горіхового саду треба витратити до 100 тис. грн. Проте з початком плодоношення він дасть чималий прибуток, вдесятеро більше, ніж гектар пшениці чи кукурудзи. За розрахунками фахівців, рентабельність вирощування горіхів сягає 450%.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні діє програма з компенсації садівникам 80% вартості саджанців. Це майже 300 грн за одне горіхове дерево. І ефект уже є: лише за кілька місяців цього року на участь у програмі подали заявки до сотні фермерів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 08:32 :56