live

Найбільш імовірним наступником Жебрівського називають керівника управління СБУ на Донбасі

ZIK

Більше не голова, утім готовий і надалі служити державі. Уже колишній голова Донецької ОДА Павло Жебрівський підсумував свою трирічну роботу. Розповів, куди далі закине його доля, дізнається вже сьогодні увечері. Хоча вже ходять чутки, що він претендує на посаду заступника Генерального прокурора України.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Три роки, що вмістились у півгодинний звіт. Свою останню прес-конференцію на посаді голови Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський розпочав з презентації підсумків роботи. Лунало багато слів про перемогу, єднання та національну ідентифікацію.

«Я неймовірно полюбив цих людей. Затребуваність визначення самоідентифікації себе як українців з великої літери – неймовірна», – говорив голова Донецької ОДА (2015-2018 рр.) Павло Жебрівський.

Серед досягнень, які називав, відновлення інфраструктури, зокрема будівництво дитсадків, шкіл і доріг. При цьому, переконує вже колишній очільник області, будувалися об’єкти за продуманою концепцією.

«Спрацьовано було не хаотично, у якомусь пародичному рулі. А ключовий підхід, який був застосований – комплексний підхід до побудови», – прокоментував Жебрівський.

Натомість, зовсім іншої думки експерти. Виходець із Донецька політолог Олег Саакян запевняє, програма розвитку інфраструктури, яку впроваджував Жебрівський була неефективною.

«Проекти гуртожитків та шкіл дуже критикують як місцеві мешканці, так і зовнішні експерти. Адже є дуже багато прорахунків, а також роздуті бюджети. Про зарплати військово-цивільної адміністрації і шалені премії вже навіть анекдоти ходять», – зазначив політолог Олег Саакян.

Та схоже, їх не чула значна частина жителів Краматорська. Як і того, що тепер їхнім регіоном опікуватиметься інша людина. Ті ж, кого журналістське питання не здивувало, переконані, що Жебрівський для міста зробив чимало хорошого, але не довів справу до кінця. Утім те, що він беззаперечно може додати до скарбнички своїх досягнень, впевнені як люди, так і експерти – це мир на підпорядкованій йому території.

«Донецька область все ж таки живе мирним життям. Дестабілізувати ситуацію не вдалося. У цьому, очевидно, є й заслуга керівника військово-цивільної адміністрації», – додав Саакян.

Найбільш імовірним наступником Павла Жебрівського журналістські джерела називають Олександра Куця. Нині він очолює головне управління СБУ у Донецькій та Луганській областях. Самого ж Жебрівського «сватають» до Генпрокуратури. Кажуть, запропонували посаду заступника керівника ГПУ.

Ірина Главацька, Олена Лоскун, «Перші про головне»

 Loading...
Loading...
Loading...