live
Новини » Політика

Наливайченко: Вибори в Україні перетворились на гру олігархів

В Україні потрібно ухвалити дві принципові зміни до законодавства: жорстке відокремлення влади від бізнесу та запровадження права відкликати людей із влади, у тому числі і депутатів ВРУ, у разі невиконання виборчих обіцянок.

Про це в ефірі програми «Докаz з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Справедливість», екс-голова СБУ (2006-2010, 2014-2015 рр.) Валентин Наливайченко.

Гість програми вважає, що вибори в Україні – це політична корупція: «Вибори перетворились на гру олігархів, особливо тих, що у владі – хто перший купить більше комісій, хто завчасно скупить так званих членів комісій на те, щоб вони були підготовлені, і зробить так зване шоу, як із підміною протоколів».

Валентин Наливайченко повідомив, що після нападу РФ, коли потрібно було проводити вибори, він доручив співробітникам СБУ забезпечити доставку бюлетенів, чесно організувати процеси: «І ми наочно побачили, наскільки є прогнилою система, яка зараз існує».

З його слів, «чорні мішки» із бюлетенями везуть у ЦВК: «І голова та члени ЦВК знаєте, який статус мають для того, щоб ці мішки вони навіть не відкривали, а гралися тими протоколами, які підроблені, скуплені комісії їм привозять? Вони мають статус віце-прем’єрів».

Валентин Наливайченко переконаний, що сьогодні Україні потрібні не просто дострокові вибори, а оновлення влади. Гість програми наголосив, що до парламенту мають пройти нові люди, які ухвалять дві принципові зміни до законодавства: жорстке відокремлення влади від бізнесу та запровадження права відкликати людей із влади, у тому числі і депутатів Верховної Ради, у разі, якщо вони не виконують виборчих обіцянок.

Екс-голова СБУ, коментуючи «справу Бабченка», назвав її «брудною непродуманою операцією». «В українському суді, і для мене було прикро чути, що ключовий обвинувачений говорить, що давно відомо, і що, виявляється, він давно українській владі повідомляє, що з РФ фінансуються партії, – навіть не якісь народні депутати фінансуються. То де у вас імітація почалася і де вона закінчиться?» – заявив Валентин Наливайченко і закликав силовиків не гратися у політичні сценарії.

Нагадаємо, 29 травня стало відомо про вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, а наступного дня голова СБУ Василь Грицак заявив, що журналіст живий і що «вбивство» інсценували спецслужби, яким стало відомо про підготовку замаху. У суді підозрюваний в організації замаху на Аркадія Бабченка Борис Герман заявив про те, що люди з оточення нардепа Сергія Пашинського фінансуються з РФ.Loading...
Loading...
Loading...