четвер, 14 червня, 2018, 10:14 Регіони
На Волині фермер виплатить пасічникам компенсацію за отруєних бджіл
Бджоли. Фото: Pixabay
Бджоли. Фото: Pixabay

Масову загибель бджіл у Турійському районі на Волині спричинили пестициди, які використовували під час обробітку полів.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Як розказав директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, відбулося 5 засідань робочої групи з координації та контролю за ситуацією пов’язаною з підмором бджіл. В результаті двічі проведеного обстеження пасік, встановлено часткову загибель бджіл від 20 до 25 %.

«Спеціалісти Держпродспоживслужби провели відбір проб мору бджіл на пасіках Кміна Тараса та Сьомака Валерія, зразки рослин ріпаку та меду, а також на всіх пасіках на наявність інфекційних та паразитарних хвороб. Матеріали надіслані в Українську лабораторію якості та безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів та Одеську прикордонну державна контрольно-токсикологічну лабораторію. За результатами випробувань виявлена залишкова кількість пестицидів фунгіцидної та інсектицидної дії, зокрема, азоксистробін та лямбда-цигалотрин. Натомість, в меді пестицидів не виявлено», – повідомив Юрій Горбенко.

Відтак, керівництву СТзОВ ім. Л. Українки рекомендовано врегулювати це питання шляхом порозуміння та віднайдення компромісного рішення. Зокрема, відбулися індивідуальні зустрічі із 14 з 17  пасічників Турійського району та обговорено можливі шляхи компенсації понесених втрат. Як результат, із більшістю знайдено порозуміння. Натомість 4 пасічники принципово заявили, що будуть вирішувати питання в судовому порядку.

«Змушений вашу інформацію перевірити та зустрітися особисто із бджолярами. Я це зроблю, тому що мені не подобається ті дані, які надходить із засобів масової інформації. Не так все райдужно, як вам здається. Фермер поступив не досить коректно. Тому продовжуйте перевірку використання землі цим фермером. Тоді рішення буде прийнято», – зауважив голова ОДА Олександр Савченко.

Нагадаємо, що до Савченка звернулися пасічники із сіл Озеряни, Новий Двір, Купичів, Літин та Осьмиговичі Турійського району про те, що напередодні ТзОВ ім Л.Українки обробляли посіви ріпаку і в них на пасіках почали гинути бджоли. Для оперативного вирішення ситуації затверджено склад робочої групи з координації та контролю за ситуацією пов’язано з підмором бджіл.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 03:28 :51