четвер, 14 червня, 2018, 15:41 Регіони
На Буковині громадські діячі просить патріарха Варфоломія надати томос про автокефалію православної церкви

Група громадських діячів Чернівецької області закликала патріарха Варфоломія надати томос про автокефалію Української православної церкви.

Текст звернення громадські діячі надіслали місцевим ЗМІ.

«Томос підсилить і зміцнить незалежність Української держави, чого не хоче Росія, її державне керівництво на чолі з президентом Путіним, які зробили церкву інструментом агресивної політики. Проти автокефалії Української православної церкви ведеться шалена боротьба російськими спецслужбами, російським духовенством, дипломатами, засобами масової інформації. Не дрімає і п’ята колона в Україні. І знову, як завжди, запущений обман, підкуп, спекулюючи на демократії нашого суспільства», – йдеться у тексті звернення.

Вони зазначають, що спостерігали за збиранням підписів проти автокефалії УПЦ у Свято-Духівському соборі Чернівців.

Громадські діячі зауважили, що підписи, які збирають у церквах Московського патріархату проти автокефалії, «в більшості сфальсифіковані на догоду Москві».

«Заклики Москви виступати проти втручання української влади в церковні справи безпідставні і лицемірні. Ми зверталися до Вашої Всесвятості ще при президентові Ющенку, який, як і президент Порошенко, розумів і підтримував справедливе прагнення українського народу. Але такого втручання в церковні справи, як чинить російський президент, в Україні не було і нема», – йдеться у тексті звернення.

Звернення підписали голова Чернівецького відділу Союзу українок Лариса Бережан, керівник обласної організації товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Остап Савчук, голова Буковинського крайового братства святого апостола Андрія Первозванного Василь Козьмик та інші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 02:01 :15