Новини » Львів 14 червня, 2018, 12:32
Монетизація пільг на проїзд на Львівщині пробуксовує: лише одне місто і один район

На Львівщині лише місто Моршин та Пустомитівський район прийняли рішення про монетизацію. Інші території працюватимуть по-старому – здійснюватимуть компенсації напряму перевізникам. Відтак з 15 червня для пільговиків нічого не змінюється – вони їздитимуть, як і раніше.

Про це йшлося на брифінгу у Львівській ОДА.

Як повідомила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк, Моршинська міська рада прийняла програму щодо монетизації, яка буде діяти з 1 серпня цього року. Інші місцеві ради прийняли рішення про те, що відшкодування за пільгові перевезення будуть здійснювати у безготівковій формі напряму перевізникам. Сьогодні тривають сесії райрад у Жидачівському, Золочівському, Кам’янка-Бузькому районах, де теж мають прийняти відповідні рішення.

«По тих територіях, де станом на сьогодні рішення ще не прийняті – вони не визначилися, чи в них буде монетизація чи будуть продовжувати виплачувати перевізникам у вигляді безготівкових розрахунків, враховуючи те, що на початку року у них були прийняті відповідні програми і передбачені кошти в місцевих бюджетах на відшкодування перевізникам – мешканці продовжують користуватися безкоштовним проїздом», – повідомила Н.Кузяк.

Посадовець нагадала, що відповідно до меморандуму між перевізниками та ЛОДА, надалі пільговим проїздом користуються учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, бійці-добровольці АТО, члени сімей загиблих бійців та особи з інвалідністю по зору разом із особою, що їх супроводжує.

Пенсіонерів безкоштовно не возитимуть, вони також не підпадають під монетизацію.

Пустомитівський район прийняв програму щодо монетизації у квітні, зараз її скоригують відповідно до меморандуму. Наразі мешканці району користуються пільговим проїздом по-старому.

Запитання щодо можливого хаосу у сфері маршрутних перевезень, Н.Кузяк прокоментувала так: «Думаю, до кінця цього року будуть розбіжності, поки не настане новий бюджетний рік і усі будуть мати одну позицію і закладуть у бюджеті кошти для тих чи інших речей».

За інформацією із сусідніх областей, як повідомила Н.Кузяк, там ніде не впроваджена монетизація, а затверджений мінімальний розмір виплати коливається від 90 до 105 грн.

Начальник управління транспорту і зв’язку Тарас Оприск зазначив, що перевізники радо зустріли рішення про монетизацію і ЛОДА вважає цю реформу позитивною.

«Обласна адміністрація у реформі монетизації бачить великий позитив», – зазначив він.

Як повідомлялося, раніше перевізники заявляли, що органи місцевого самоврядування Львівщини до 15 червня мають визначитися – чи впроваджують монетизацію чи працюють по-старому. В іншому випадку пільговикам доведеться платити за проїзд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:39 :29